Plan lekcji

Na skróty

Krwiodawcy w Pieninach

Tradycją Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy naszej szkole jest wyjazd w Pieniny dla maturzystów, którzy oddali największą ilość krwi. Fundatorem tego wyjazdu są Państwo Marta i Robert Miś, którzy od lat wspierają działalność naszego Klubu. 

W tym roku wyróżnionymi krwiodawcami zostali:

1. Maciej Zygmunt kl. IV c T
2. Paweł Gaj kl. IV c T
3. Damian Kociołek kl. IV e T
4. Arkadiusz Szymański kl. IV e T

Uczniowie wraz z opiekunem wyruszyli 10 kwietnia do miejscowości Sromowce Niżne, gdzie w hotelu „Nad Przełomem” zostali mile przyjęci przez Gospodarzy ośrodka.Po zakwaterowaniu wszyscy udali się na obiadokolację a następnie mogli korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez hotel – basen kryty, sauna fińska, sauna parowa oraz grota solna.


Następnego dnia po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy na wędrówkę pieszą, której celem było wyjście na Trzy Korony, Czertezik i Sokolicę.Warunki pogodowe były wyśmienite – słońce, temperatura w okolicy 20ºC i lekki wiaterek. W okolicy Trzech Koron leżało jeszcze dość dużo śniegu ale w dalszej części naszej wędrówki trasa była sucha i nie sprawiała żadnych problemów. Na szczycie Trzech Koron wybudowana jest platforma widokowa, z której można podziwiać piękne i majestatyczne szczyty Tatr. Jest to najwyższy szczyt Pienin Środkowych, którego wysokość wynosi 982 m n.p.m.
Idąc w kierunku Sokolicy podziwialiśmy ruiny XIII wiecznego zamku i grotę Św. Kingi. Ze szczytu Sokolicy 747 m n.p.m. można podziwiać chyba najpiękniejsze widoki na Dunajec i Tatry. Ze względu na fakt, że przeprawa przez Dunajec jest czynna dopiero od 17 kwietnia wracaliśmy tą samą drogą do przystani flisackiej przy hotelu.
Po obiadokolacji zdecydowaliśmy się na relaks w jacuzzi przy basenie i oczywiście skorzystać z dobrodziejstw sauny.
W niedzielę po śniadaniu spotkaliśmy się z naszymi Gospodarzami i po krótkiej sesji zdjęciowej udaliśmy się znów na basen, który szczególnie młodzieży bardzo przypadł do gustu.
Nie pozostało nam nic innego jak pożegnać naszych Darczyńców, piękne Góry i udać się w drogę powrotną do domu.

By zachęcić młodzież do systematycznego oddawania krwi Państwo Marta i Robert Miś potwierdzili zaproszenie dla naszych krwiodawców w przyszłym roku.


Opiekun Klubu HDK: Władysław Koś

 

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch