Plan lekcji

Na skróty

Absolwenci Technikum 2015

24 kwietnia br. w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Technikum. Przybyli na nią uczniowie ostatniej tj. IV klasy Technikum, przedstawiciele rodziców, nauczyciele różnych rodzajów zajęć i nauczyciele wychowawcy oraz dyrekcja zespołu szkół i CKP. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru ZSP3 i odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który podziękował swoim kolegom za wspólnie spędzone chwile w „Mechaniku”, życząc im jednocześnie zdania z wynikiem dobrym egzaminu maturalnego i egzaminu z przygotowania zawodowego. Po nim, do mównicy podszedł przedstawiciel klas maturalnych i podziękował wszystkim nauczycielom za pomoc w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, które będą przydatne w dorosłym życiu. Szczególne podziękowania zostały skierowane do wychowawców klas, którzy przez 4 lata najbardziej byli zaangażowani w życie klasowe uczniów niekiedy wspierając ich w rozwiazywaniu pozaszkolnych problemów. Po tych słowach delegowani uczniowie klas maturalnych swoje podziękowania wsparli pięknymi kwiatami, które przekazali na ręce dyrekcji, wychowawców klas i nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Następnie głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski nawiązując do mijających lat w szkole i do dorosłego odpowiedzialnego życia. Życzenia dla uczniów – absolwentów zostały zakończone pożegnaniem sztandaru zespołu szkół oraz wręczeniem nagród i dyplomów.
W imieniu Klubu Krwiodawców swoich „podopiecznych” pożegnał Pan prof. Władysław Koś, który wraz z dyrektorem Bogdanem Adamskim wręczył dyplomy i podziękowania za dar życia i za dar serca.
Uczniom, którzy w ostatnich dniach zdali z wynikiem pozytywnym egzamin na operatora maszyn sterowanych numerycznie CNC – wręczono certyfikaty kwalifikacyjne w języku polskim i języku angielskim.
Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, które kolejno wręczali wychowawcy klas oraz dyrektor Bogdan Adamski oraz jego zastępcy : Wojciech Lorenc i Jacek Kafel.
Gratulacje zakończyły uroczystość, a następnie uczniowie-absolwenci przeszli do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas.
Na tym uroczystość zakończono.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch