Plan lekcji

Na skróty

Świętowanie 3 Maja

30 kwietnia br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość wspomnienia święta 3 maja 1791r. Uroczystość ta przypominająca dzieje walki Polaków o utrzymanie własnej państwowości i niepodległości obchodzona w całej Polsce ma szczególny wyraz, kiedy to możliwe potencjalne zagrożenie znowu pojawia się ze wschodu… Uczniowie „Mechanika” w pięknej części artystycznej przypomnieli nie tylko okoliczności uchwalenia konstytucji 3 maja 1791r., która to miała zjednoczyć cały naród w sprawie niepodległości. Zwrócili uwagę także na wartości, które zawsze były najważniejsze w naszej polskiej państwowości. Tylko Polska wolna, niepodległa i suwerenna może dać szansę rozwoju każdemu młodemu Polakowi we współczesnym czasie.

Tym myślom towarzyszyły piękne pieśni patriotyczne, poezja oraz poczet sztandarowy ZSP3. Na zakończenie uroczystości szkolnych głos zabrał dyrektor Bogdan Adamski, który dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli na krośnieńskie uroczystości w dniu 3 maja w Bazylice Mniejszej.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości szkolnych i miejskich z udziałem pocztu sztandarowego ZSP3.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch