Plan lekcji

Na skróty

Ruszył następny kurs pilotażowy dla uczniów „Mechanika”

W ostatnich dniach (pierwsze dni czerwca br.) ruszył następny już drugi kurs szybowcowy dla uczniów klas lotniczych w ZSP nr 3. Jest on finansowany z projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” i pozwala uczniom klas III i II Technikum w zawodzie: technik mechanik lotniczy uzyskać dodatkowe kwalifikacje, które po zakończeniu szkoły mogą być niezwykle przydatne w dalszym planowaniu kariery zawodowej. Zgodnie z nowym prawem lotniczym uprawnienia na pilota szybowcowego mogą już uzyskiwać wszyscy, którzy ukończyli 16 lat i legitymują się odpowiednio dobrym stanem zdrowia. Natomiast w szkole dodatkowym obowiązującym kryterium jest jak najlepsza „średnia ocen” z poszczególnych zajęć przedmiotowych oraz tzw. wysoka frekwencja w uczęszczaniu na zajęcia lekcyjne. Nic więc dziwnego, ze wytypowana następna „dziesiątka” do szkolenia lotniczego z uśmiechem i radością przyjęła wiadomość, że szkolenie lotnicze akurat ich tj. najlepszych uczniów „dotknęła”… Radość tym większa, że wartość komercyjna szkolenia to kwota ponad 4 tyś. zł. przypadająca na jednego uczestnika szkolenia.

Dla objętych kursem uczniów przewidziane są nie tylko liczne pomoce dydaktyczne ale także posiłki regeneracyjne i napoje chłodzące co może pomóc im spędzić czas na płycie krośnieńskiego lotniska nawet prawie cały dzień. Organizator szkolenia tj. Aeroklub Podkarpacki zaplanował najpierw szkolenie teoretyczne i na symulatorze lotu, który znajduje się w „Mechaniku”, a następnie loty na „Puchaczu”, które później zastąpią „Perkozy” i „Juniory” – stanowiące własność ZSP nr 3. Wszyscy też liczą, że pogoda na szkolenie szybowcowe będzie sprzyjać także w lipcu bo ostatnie samodzielne loty mogą potrwać do ostatniego dnia pierwszego miesiąca wakacji.Gratulujemy wybranym i życzymy miłych wrażeń w spoglądaniu na Krosno i okolice z powietrza…

Sprzęt został zakupiony w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch