Plan lekcji

Na skróty

III Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W dniach 19 – 20 marca 2015r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Ks. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się III Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Otwarcia Festiwali dokonał Pan Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna oraz Pani Lucyna Opoń – kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Krośnie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Festiwal był adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę „Eksperymentuj” i „Tajniki Ciśnienia” oraz inne pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu były ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych tj. Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, PWSZ w Krośnie, Instytutu Lotniczego Wojsk Lotniczych w Warszawie, CDS w Krośnie oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw nowoczesnych technologii. Odbyły się warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej. Poprzez realizowanie idei Festiwalu, pragnęliśmy nieustannie ożywiać naukę, dzięki której można poznawać świat poprzez zabawę, eksperymenty i udowadniać, że nauka nie musi być nudna i że nie musi być poprzedzona stresem dla poznawania otoczenia i zjawisk towarzyszących nam na co dzień. Ponadto, chcieliśmy pokazywać zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną karierę zawodową. Dlatego nasza idea wyprzedzania przyszłości ma polegać na tym aby uczyć jak samemu tę przyszłość kształtować. Przy okazji pokazujemy kluczowe kompetencje przydatne na co dzień w każdej dziedzinie gospodarki aby z uśmiechem i bez obaw móc spoglądać także w swoją zawodową przyszłość.

III Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki odbył się pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.


Medialny patronat zgodzili się objąć:

Prezentujemy ogólny program Festiwalu, a także zdjęcia.

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch