Plan lekcji

Na skróty

Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca 2017 r. w godzinach przedpołudniowych w auli zespołu szkół odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odegrania hymnu państwowego oraz przywitania uczniów i ich rodziców, nauczycieli, gości. Następnie dyrektor Bogdan Adamski zaprosił do zabrania głosu Pana Zygmunta Jerzyka i Panią Grażynę Więcek – przedstawicieli Zarządu Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej. Fundacja ta jak co roku jest organizatorem Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych, gdzie „Mechanik” jest ważnym partnerem tego przedsięwzięcia. Pan Prezes i Pani Wiceprezes podziękowali uczniom i nauczycielom, a także dyrektorowi za zaangażowanie się w ostatnią tj. XVIII edycję tych zawodów. Zostały wręczone dyplomy, listy gratulacyjne i podziękowania. Po tej części dyrekcja wraz z wychowawcą klasy III ZSZ wręczyła dyplomy ukończenia szkoły absolwentom ZSZ. Były również podziękowania uczniów za wspólnie spędzony czas w szkole, za naukę i przygotowanie do życia.

Czytaj więcej...

Mechanik z 6 lokatą w kraju – Finał krajowy XXI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

W dniach 6-7 czerwca br. na Torze Wyścigowym „Poznań” odbył się Finał Krajowy XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach udział wzięło 16 drużyn – zwycięzców eliminacji wojewódzkich. Województwo Podkarpackie reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 ,,Mechanik’’ Krosno. Drużyna ,,Mechanika’’, aby móc reprezentować Województwo Podkarpackie w Finale Krajowym na wcześniejszych etapach musiała wygrać w zawodach motoryzacyjnych powiatu ziemskiego i grodzkiego oraz Finał Wojewódzki.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w siedmiu konkurencjach:
- test ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego,
- test ze znajomości zasad obowiązujących na skrzyżowaniach,
- test z historii polskiej motoryzacji,

Czytaj więcej...

Mechanik wygrał wojewódzki finał Turnieju Motoryzacyjnego

Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W konkursie, który odbył się na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wzięło udział 12 drużyn.
30 maja br. młodzież szkół ponadgimnzjalnych rywalizowała w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wzięło udział 12 drużyn. Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy weryfikujące ich wiedzę. Umiejętności sprawdzili zaś w części praktycznej składające się z: przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. ”talerzem Stewarta” oraz jazdy motorowerem po torze przeszkód. Konkurencje oceniane były przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - podkom. Pawła Grzesia (sędzia główny rozgrywek), podkom. Renatę Bednarską, podkom. Marcina Bojdę, st.asp. Tomasza Jaworskiego oraz pracowników WORD. Zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniał Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

Czytaj więcej...

Sukces lekkoatletów „ Mechanika”

Najlepsi lekkoatleci Podkarpacia rywalizowali 25.05.2017 r. na stadionie lekkoatletycznym CWKS „Resovia” w Rzeszowie. Wśród 20 drużyn biorących udział w finale wojewódzkim Ligi Lekkoatletycznej znaleźli się reprezentanci naszej szkoły.
Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach : biegach na 100 , 400, 1500 metrów, sztafecie 4x100 m, pchnięciu kulą oraz skoku w dal.
W klasyfikacji drużynowej reprezentacja „Mechanika” zajęła 7 miejsce uzyskując 1048 punktów. Jest to najwyższe miejsce w historii występów naszych lekkoatletów na zawodach tej rangi. Jednocześnie nasi zawodnicy okazali się najlepsi spośród reprezentacji szkół krośnieńskich oraz powiatu krośnieńskiego.
W trakcie zawodów uczniowie uzyskali kilka wartościowych indywidualnych wyników.
Dawid Trzebunia z klasy IV D w konkursie pchnięcia kulą 7,26 kg zajął 4 miejsce, Michał Latkiewicz z klasy I A ukończył bieg na 1500 metrów na 5 miejscu a sztafeta 4x100 metrów uzyskując czas 47,69 zajęła 6 miejsce.

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe - zakup biletów lotniczych do Irlandii

Zakup biletów lotniczych do IRLANDII w ramach realizacji projektu pn. „Wiedza w szkole, praktyka w firmie – europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Więcej informacji:

Zapytanie ofertowe - pdf

Płatne staże zawodowe - REKRUTACJA 2017

Rozpoczynamy rekrutację na płatne staże zawodowe w ramach projektu pn.: „Kształcenie zawodowe szansą rozwoju”, realizowanego przez Gminę Miasto Krosno oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


REKRUTACJA trwa od 30.05.2017r. do 08.06.2017r.
Udział w projekcie jest bezpłatny, każdy uczestnik otrzyma stypendium stażowe !

ZAPRASZAMY do zapoznania się z warunkami rekrutacji i udziału w projekcie.

Mechanik wicemistrzem Polski !

Zakończyła się tegoroczna edycja XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej przyciągnęła tłumy chętnych uczniów gotowych sprawdzić się w bitwie na wiedzę i umiejętności techniczne, a przede wszystkim motoryzacyjne.

Do półfinału zorganizowanego 18 marca br. w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przystąpiło 465 uczniów ze 166 szkół. Wśród nich byli Hubert Adamski, Bartłomiej Kielar i Daniel Pachana- uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.

Zmagania półfinałowe polegały na rozwiązaniu testu teoretycznego złożonego z 40 pytań i zadań obliczeniowych dotyczących takich dziedzin jak matematyka, fizyka, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, a także wiedzy specjalistycznej z budowy, diagnozowania, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych. Test trwał 45 minut. Z tego zadania nasi przedstawiciele wyszli obronną ręką dokonując niemałego wyczynu jakim jest zakwalifikowanie się do ostatniego etapu aż 2 uczniów z jednej szkoły!

Czytaj więcej...

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch