Plan lekcji

Na skróty

E-REKRUTACJA dla kandydatów do klas 1

Drodzy uczniowie, poznaliście już wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Trzymamy za Was kciuki i mamy nadzieję, że uzyskane wyniki pozwolą Wam na podjęcie nauki w wymarzonym zawodzie, który będzie dawał Wam dużo satysfakcji, ale będzie również gwarantem spokojnej przyszłości.

rekrut 2a

Podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 12 sierpnia br., a ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły 18 sierpnia br.

 

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

017W tym roku szkolnym ze względu na COVID-19 zakończenie n w Mechaniku odbywać się miało przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa dla uczniów i nauczycieli. Nie było to tajemnicą, że uczniowie chcieli choć na krótko spotkać się wspólnie razem i z wychowawcą klasy… Jednak rygory bezpieczeństwa spowodowane pandemią nie dawały szans na zorganizowanie spotkania np. na wolnym powietrzu z udziałem uczniów i nauczycieli. Przestrzeń dla takiej grupy musiałaby być dość wielka bo gdyby „zsumować” liczbę wszystkich zebranych to sięgałaby do ok 1 tys. uczestników takiej uroczystości. Dlatego pojawił się pomysł aby wykorzystać dużą aulę w ZSM i w określonym czasie zapraszać jedną klasę po odbiór świadectw oraz innych nagród za osiągnięcia edukacyjne w minionym roku szkolnym. Ustalono zatem harmonogram:

● w dniu 26 czerwca 2020 r.(piątek) o godz. 9.00 w auli A-10 uczniowie klasy III BS I st., będą uczestniczyć w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2019/20. Otrzymają oni świadectwa ukończenia szkoły i pożegnają sztandar ZSM. Na tej samej uroczystości zostaną nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauczaniu, kandydaci do Stypendium Prezesa Rady Ministrów i reprezentujący szkołę na ogólnopolskiej olimpiadzie motoryzacyjnej.

Czytaj więcej...

Moja szkoła, moja pasja - efekty prac uczniów w pandemii

miniMechanik to szkoła, w której kreatywność liczy się podwójnie. W czasie, kiedy zajęcia lekcyjne odbywają się w nieco odmienny sposób, nasi uczniowie udowadniają, że nauka nie musi być nudna, a zdobytą wiedzę najlepiej wykorzystywać w praktyce. Po za tym to świetna okazja do zrealizowania projektów, na które wcześniej być może nie było czasu … Koniecznie zobaczcie galerię prac !

DiY, czyli zrób to sam

Epidemia zdecydowanie nas nie zatrzymała. „Moja szkoła, moja pasja” to pilotażowy projekt, w ramach którego chcielibyśmy zaprezentować Wam prace wykonane przez naszych uczniów. Autorami projektów są nie tylko uczniowie starszych klas, ale także „pierwszaki”, którzy jak widać bardzo szybko odnaleźli się w naszej szkole. Wszystkim autorom projektów gratulujemy niezwykłej pomysłowości, zaangażowania oraz zaciętości w dążeniu do celu.

Czytaj więcej...

E-REKRUTACJA dla kandydatów do klas 1

Wybór szkoły średniej to kluczowa decyzja w życiu każdego ucznia kończącego szkołę podstawową i jego rodziców. Dlatego jeśli lubisz majsterkować, interesujesz się techniką i chcesz zdobyć atrakcyjny zawód, sprawdź jak możemy Ci pomóc zaprojektować własną przyszłość …

rek 2

W kolejnych postach przybliżymy Wam specyfikę naszych zawodów, tak abyście mogli podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Szczegółowa oferta, terminy i aktualności znajdują się również na naszej stronie internetowej: https://zsm.krosno.pl/index.php/dla-uczniow/rok-szkolny-2020-2021.html

 

3 MAJA – Święto Narodowe

3 maj miniJak co roku 3 Maja spotykamy się …Tak chciałoby się powiedzieć.


Tymczasem-termin: 3 Maja- niezmienny, status: święto narodowe – niezmienny ale forma i sposób świętowania –niecodzienny.
Zazwyczaj o tej porze zbieraliśmy się w auli szkolnej aby wspólnie uczcić najważniejsze dzieło Sejmu Wielkiego – Uchwałę Rządową z 3 Maja 1791 roku. Trwały gorączkowe przygotowania. Przed wejściem poczet sztandarowy oczekiwał na komendę dyrektora szkoły : ,, sztandar ZSM wprowadzić’’, a ekipa techniczna nasłuchiwała w gotowości aby odtworzyć hymn państwowy. Natomiast występujący byli pełni obaw czy nikt nie pomyli tekstu, czy wszystko uda się zgodnie z planem , a przede wszystkim czy widowisko znajdzie uznanie wśród widowni.

 

Czytaj więcej...

Koniec roku szkolnego dla maturzystów Mechanika

1

24 kwietnia 2020r. uczniowie klas maturalnych zakończyli naukę w Technikum. Termin ten wynika z Rozporządzenia MEN ale w rzeczywistości dzień ten jest inny niż zwykle… Zawsze, czyli co roku było to święto i wielki powód do dumy dla uczniów kończących szkołę, dla ich rodziców, a i dla nas nauczycieli. W tym roku COVID-19 zmienił nam scenariusz nie tylko tej uroczystości ale i całego życia nie tylko szkolnego. Przez ostatnie tygodnie prowadziliśmy naukę on-line z wszystkimi uczniami i ta nowa sytuacja z jednej strony oddaliła nas bo praca przeniosła się do domów, a z drugiej strony wszyscy zatęskniliśmy za normalnym szkolnym systemem pracy. Nie docenialiśmy chyba tzw. normalności polegającej nawet na tym, że codziennie idziemy do szkoły i tam zdobywamy wiedzę, umiejętności i przygotowujemy się do dorosłego życia. Ta wiosna 2020r. odebrała nam coś co nazwać możemy już przywilejem… Teraz doceniamy to co było i brakuje nam coraz bardziej tej normalności w szkole. Słychać to od uczniów, ich rodziców i nauczycieli… Dlatego w zupełnie nowych warunkach bo na konferencji Rady Pedagogicznej on-line w dniu 20 kwietnia br. podjęliśmy uchwałę o przyjęciu wyników klasyfikacji uczniów klas IV-tych Technikum, co dla maturzystów oznacza – ukończenie szkoły.

Czytaj więcej...

I miejsce krośnieńskiego Mechanika w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej

otwsZaplanowany na 2020 rok 26 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, mimo przeciwności związanych z zagrożeniami obecnej rzeczywistości został przeprowadzony. Eliminacje szkolne odbyły się jeszcze przed zamknięciem szkół w związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa. W 26 edycji olimpiady organizatorzy zmienili formułę przekazywania informacji - z papierowej na elektroniczną - co w znaczący sposób ułatwiło przebieg turnieju. Z uwagi na zmianę terminu Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu, gdzie dotychczas odbywał się konkurs, pojawiało się pytanie: czy w ogóle Turniej się odbędzie? Na szczęście, korzystając z platformy cyfrowe,j udało się zapewnić właściwe warunki. Tak więc 27 marca o godzinie 11.00 uczniowie zakwalifikowani do rundy końcowej (w liczbie 468) zasiedli przed komputerami u siebie w domach, aby odpowiadać na zadawane im przez organizatorów pytania. Liczyła się poprawność odpowiedzi oraz czas jej udzielenia. W jak najkrótszym czasie uczniowie mieli odpowiedzieć na 60 pytań pogrupowanych w 6 kategoriach. Trudno więc mówić o możliwości uzupełniania swej wiedzy w trakcie odbywających się rund. Ekipa Zespołu Szkół Mechanicznych z Krosna podjęła wyzwanie. W turnieju wzięło udział 10 uczniów - przedstawiciele technikum: Tomasz Jodłoski - IIb, Michał Wrona - Ib, Kacper Krępulec - IIb, Piotr Murdzek - IIc, Michał Jucha - IIc, Michał Zajdel - IIc, Jan Świder - IIc, Paweł Citak- IIc i uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia - Maksymilian Rejchel - IIb, Mateusz Kilar - IIIa. 

Czytaj więcej...

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch