Plan lekcji

Na skróty

Zakończenie roku szkolnego

zak roku25 czerwca 2021 r. w piątek w Mechaniku odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Ze względu na COVID-19 uroczystość ta została zorganizowana w taki sposób aby zapewnić pełne bezpieczeństwo dla uczniów i nauczycieli w związku z SARS-Cov-2. Dlatego też uroczystość szkolną zaplanowano w auli A-10 dla uczniów kończących Branżową Szkołę I st., a w salach lekcyjnych spotkania uczniów z wychowawcami klas o różnych godzinach gdzie wręczano uczniom świadectwa promocyjne do klas programowo wyższych.
Zgodnie też z planem, o godz. 9.00 w auli A-10 pojawili się uczniowie kończący klasę III BS I st. wraz z wychowawcami klas i dyrekcją szkoły. W obecności sztandaru szkoły zapraszano uczniów aby wręczać im dyplomy ukończenia szkoły oraz dodatkowe dyplomy i wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły w turniejach oraz olimpiadach przedmiotowych lub branżowych. Dyplomy wręczał dyrektor Bogdan Adamski wraz z wicedyrektorem Grzegorzem Kuźniarowiczem oraz wychowawcami klas tj. Panami Lucjanem Piczakiem i Arturem Kociubą. Uroczystość zakończyła się skierowaniem życzeń do absolwentów BS I st. gdzie dyrektor szkoły B.Adamski zwrócił uwagę na potrzeby kadrowe rynku pracy w branży, którą uczniowie a teraz absolwenci wybrali. Stąd pojawiły się życzenia aby dalszą karierę zawodową udało się zaplanować i zrealizować zgodnie z marzeniami i oczekiwaniami wszystkich absolwentów BS I st.
Po części oficjalnej, wychowawcy klas zaprosili absolwentów szkoły na spotkania w salach lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Sukces uczniów ZSM w X Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników

logoCo roku w czasie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się eliminacje i finał ogólnopolski Mistrzostw Mechaników w różnych kategoriach. W tym roku ze względu na pandemię konkurs ten odbywa się 2-etapowo tzn, że kilka dni temu ((18 czerwca br.) odbyły się eliminacje w trybie online i były prowadzone z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zebrani w studiu eksperci i przedstawiciele firm partnerujących wydarzeniu kibicowali uczniom zgromadzonym przed ekranami komputerów w szkołach. Ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo poprowadził ten event. „Cieszę się, że tutaj jestem. Nasze podstawowe hasło to: Łączymy Pokolenia. Stawiamy na młodych, bo młodość i przekazywanie tej pozytywnej energii jest najcudowniejsze. Cudowne jest to, że młodzi ludzie chcą z nami być, chcą nas słuchać i z nami się rozwijać. Najcudowniejszą nagrodą jest to, że jesteście z nami, że chcecie uczestniczyć w Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, Akademii Młodego Mechanika, że chcecie poszerzać wiedzę” – powiedział Grzegorz Duda.

Czytaj więcej...

Pomoc dla Kubusia

KubusW dniu 17 czerwca br. w czwartek, w Mechaniku odbył się charytatywny kiermasz ciastek na rzecz Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego, który pilnie potrzebuje operacji serca ratującej jego życie. Uczniowie i pracownicy oraz dwie wolontariuszki rozdawali ciasta zbierając wolne datki do przygotowanej puszki. Nasza szkoła zawsze chętnie włącza się w takie akcje promując wśród uczniów chęć niesienia pomocy innym. Chętnych na słodkości nie brakowało , dzięki temu udało nam się zebrać 2082, 63 złotych. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział.
Ponadto informujemy, że nadal można dokonywać wpłat pieniężnych na konto, gdzie są zbierane środki finansowe aby móc uratować życie, życie Kubusia. Zachęcamy do tego ważnego gestu.
Strona internetowa „SiePomaga” z numerem konta do wpłat:
https://www.siepomaga.pl/kubusiowe-serduszko 

Czytaj więcej...

Uczniowie z Mechanika z sukcesem w finale Podkarpackich Mistrzostw Przedsiębiorczości Społecznych

logo ropsZ przyjemnością informujemy, że w finale konkursu Podkarpackie Mistrzostwa Przedsiębiorczości Społecznej z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych uczniowie w składzie: Aleksandra Gałuszka (3ce T), Jakub Wieczorek (2kl T), Kacper Soliński (2f T) zajęli VI miejsce. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa podkarpackiego. Podczas rozgrywki eliminacyjnej 3-osobowe zespoły uczestników wcielały się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw, w tym przypadku - agencji eventowowych. Przez ponad miesiąc uczestnicy podejmowali realistyczne decyzje biznesowe w ramach których decydowali m.in. o: zakupie sprzętu, zatrudnieniu pracowników oraz wyposażeniu ich stanowisk czy o oferowanych usługach i ich cenach. Ze względu na ilość potencjalnych strategii inwestycyjnych oraz konkurencję w branży konkurs wymagał od uczestników nie tylko znajomości podstawowych zagadnień ekonomicznych ale również intuicji w podejmowaniu praktycznych decyzji biznesowych. Po 7 rundach decyzyjnych 8 najlepszych zespołów awansowało do finału. Przez dwa dni ostatniego etapu konkursu nasi uczniowie po zaciętej rywalizacji zajęli ostatecznie VI miejsce. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorami konkursu byli: Podkarpacka Ekonomia Społeczna, Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz firma REVAS - Branżowe Symulacje Biznesowe.
Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o rekrutacji na staż

tab 2

Aktualizacja z dnie 15 czerwca 2021 r. do ogłoszenia o rekrutacji na staż
dla uczniów/ uczennic nauczycieli/ nauczycielek ZSM w Krośnie
kształcących w zawodzie technik mechanik lotniczy
w ramach projektu „Kształcenie wysokich lotów”
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego
na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie,
Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.
Nr umowy: RPPK.09.04.00-18-0005/19

 

W związku z nie zrekrutowaniem odpowiedniej liczby uczestników zgodnie z § 4 z ust. 2 a) i b) zgodnie z Aktualizacją Regulaminu rekrutacji na staż zawodowy dla uczniów/uczennic i nauczycieli z datą obowiązywania od 10.06.2021r, wydłużamy termin rekrutacji na staże zawodowe. Termin rekrutacji pierwotny to od 10.06.20201 r. do 14.06.2021 r.; termin rekrutacji wydłużony zostaje do dnia 18.06.2021r

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o rekrutacji na szkolenia dla nauczycieli

tab 2

Ogłoszenie o rekrutacji na szkolenia
specjalistyczne dla nauczycieli/ek
przedmiotów zawodowych w zawodzie technik mechanik lotniczy
w ramach projektu „Kształcenie wysokich lotów”
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego
na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie,
Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.
Nr: RPPK.09.04.00-18-0025/19

 

Firma LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. w Partnerstwie z Zespołem Szkół Mechanicznych w Krośnie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na szkolenia specjalistyczne dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w zawodzie technik mechanik lotniczy.

1. PART-145
2. PART -147
3. Język angielski - techniczny
4. Przepisy Prawa Lotniczego
5. Human Factor
6. ATA 20
7. Szkolenie kompozytowe/Warsztat 
Czytaj więcej...

Ogłoszenie o rekrutacji na staż

tab 2

Aktualizacja do ogłoszenia o rekrutacji na staż
dla uczniów/ uczennic nauczycieli/ nauczycielek ZSM w Krośnie
kształcących w zawodzie technik mechanik lotniczy
w ramach projektu „Kształcenie wysokich lotów”
realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego
na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX: Jakość edukacji i kompetencji w regionie,
Działanie 9.4: Poprawa jakości kształcenia zawodowego.
Nr umowy: RPPK.09.04.00-18-0005/19

 

Firma LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. w Partnerstwie z Zespołem Szkół Mechanicznych w Krośnie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na staż dla uczniów/ uczennic klas kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy oraz nauczycieli/nauczycielek przedmiotów zawodowych w zawodzie technik mechanik lotniczy. Udział w rekrutacji jest równoznaczny ze zobowiązaniem ukończenia 300h stażu (do czasu zakończenia projektu). Staże odbywać się będą w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych – w przypadku uczniów/uczennic.
Udział w rekrutacji jest równoznaczny ze zobowiązaniem ukończenia 160 h stażu (do czasu zakończenia projektu). Staże odbywać się będą w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. – w przypadku nauczycieli/nauczycielek.

Czytaj więcej...

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch