IX Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki - online

festiwal

IX Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki właśnie się zakończył. Po raz pierwszy nasz zespół szkół przygotował i przeprowadził przedsięwzięcie, które w warunkach pandemii było realizowane po raz pierwszy w takiej formule. Wcześniej festiwale corocznie były organizowane w „Mechaniku” na początku trzeciej dekady marca zapraszając do swoich pracowni, laboratoriów, auli i innych pomieszczeń przestrzennych gdzie były prezentowane pokazy, ćwiczenia oraz inne zdarzenia przygotowane przez instytucje naukowe, uczelnie, firmy nowoczesnych technologii i Centrum Nauki Kopernik. Już w ubiegłym roku 2020 pandemia przeszkodziła nam w zaprezentowaniu naszej oferty festiwalowej. Pomimo, że pandemia nadal nie pozwala nam w tym roku 2021 zrealizować festiwal w szerokim zakresie to jednak podjęliśmy się przygotować formułę online aby dotrzeć jak najszerzej do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz miłośników nowoczesnych technologii. Realizacja tego zamierzenia przypadła na 28 kwietnia 2021 r. i cieszymy się, że wielu partnerów pomogło nam w przygotowaniu tego eventu. Zbudowaliśmy studio telewizyjne, nagraliśmy szereg ciekawych naszym zdaniem filmów oraz zaprezentowaliśmy inne materiały filmowe udostępnione nam przez instytucje i firmy będące naszymi partnerami podczas festiwalu. Być może pojawiły się błędy w przygotowaniu i prezentowaniu naszego przedsięwziecia ale czyniliśmy to po raz pierwszy, a nasze doświadczenia w tym zakresie również były słabe lub prawie „zerowe”. Mamy jednak nadzieję, że idea popularyzacji myśli, że „nauka nie musi być nudna” i że możemy w nowej formule to przedstawić na miarę naszych umiejętności i możliwości, spełniło choć w części nasze ambitne zamierzenia. Postaramy się w następnych edycjach korzystać z doświadczenia obecnego roku i w bardziej profesjonalny sposób zaprezentować naszą ofertę festiwalową.

Dziękując za uczestniczenie w IX Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki zapraszamy na przyszłoroczną X edycję - wiosną 2022 r.
Poniżej prezentujemy materiały z IX Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki.

Relacja z transmisji online

Zobacz materiały przygotowane na IX Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Film był dostępny 28 kwietnia do godz. 18.00

Centrum Nauki Kopernik