Plan lekcji

Na skróty

Mikołaj w Mechaniku

image 276Tradycyjnie, jak co roku o tej porze- 6 grudnia-pojawił się w naszej szkole Święty Mikołaj. Gość z Laponii rozpoczął swoje odwiedziny od gabinetu Pana Dyrektora, potem kolejno odwiedzał wszystkich uczniów i nauczycieli pytając ich o zachowanie w minionym roku. Najważniejsze, że nikt nie dostał rózgi co jest dobrym znakiem, świadczącym o tym, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. 

 

Postać Świętego Mikołaja zawsze wnosi dużo radości swoją obecnością. Historyczny Mikołaj, biskup z Miry stał się pierwowzorem postaci rozdającej prezenty ze względu na przypisywane mu legendą dobre uczynki. W kulturze przedstawiany jest jako starzec z okazałą brodą , z workiem prezentów i rózg w ręce. Jego bezinteresowna dobroć stała się symbolem Świąt Bożego Narodzenia, na które wszyscy czekamy.

 

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

baner konkurs 5

baner festiwal

baner covid 5

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch