Plan lekcji

Na skróty

Nowy Samorząd Uczniowski na nowy rok szkolny

W „Mechaniku” uczniowie poprzez swoje ciało kolegialne tj. Samorząd Uczniowski mogą wpływać na wiele spraw dotyczących życia szkoły. Dobrze jest jeśli inicjatywy wobec tzw. zwykłej codzienności jak i sprawy opiniodawcze są podejmowane przy autentycznym zaangażowaniu uczniów. Nawet ostatnio uczniowie mogli wyrazić swoją opinię na temat dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015, a później w oparciu o tę opinię decyzję podejmował dyrektor zespołu szkół. Już taka opinia wyraźnie pokazuje jak ważne jest stanowisko uczniów, którzy dojeżdżając do szkoły mogą skorzystać z zasad demokracji i opiniować sprawy ważne dla siebie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że Samorząd Uczniowski jest podmiotem o charakterze demokratycznym.

Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli według przyjętych przez ogół uczniów procedur. W wyniku wyborów, które odbyły się 3 października br. w bibliotece szkolnej wyłonił się skład osób reprezentujących społeczność uczniowską. Swoje głosy oddawali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. 

Po komisyjnym przeliczeniu głosów ogłoszono ostateczne wyniki, które przedstawiają się następująco:

Przewodniczący : Michał Dranka
Zastępca : Piotr Kielar
Członkowie : Klaudia Maziarz, Marek Drozd, Krzysztof Inglot, Kacper Zajdel

Serdecznie gratulujemy !

< >
Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch