Plan lekcji

Na skróty

IV Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W dniach 21 – 22 marca 2016r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik” im. Ks. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się IV Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Festiwal jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających – m.in. interaktywną wystawę i pokazy „Umysł przyłapany” przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki i promocja technicznych kierunków kształcenia oraz nowoczesnych technologii. Poprzez organizację Festiwalu chcemy wśród uczniów promować ciekawość świata oraz rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Chcemy pokazać, że nauka może być też dobrą zabawą i fascynującą przygodą. Ponadto Festiwal ma ukazywać świat nauki i techniki w sposób zrozumiały, a zarazem atrakcyjny i niekoniecznie w murach szkolnych.

Ponadto, pragniemy młodzieży pokazywać zawody współczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia dorosłego bez zmartwień o planowanie własnej kariery zawodowej. Pragniemy pokazywać świat wymagań ale też pokazywać instrumenty, które pozwolą młodemu pokoleniu ten świat kształtować. W zaplanowanym w tegorocznej edycji Festiwalu pokazie pn. „Umysł Przyłapany”, przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik, animatorzy opowiedzą o tym, jak iluzjoniści oraz fachowcy od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz niedoskonałościach naszych zmysłów. Pokażą również jak różnorodnie człowiek postrzega otaczający świat. Pokaz opiera się na prezentacji doświadczeń przy aktywnym zaangażowaniu publiczności. Dzięki odpowiednio dobranym eksperymentom przemawiającym do wyobraźni i uzupełnionym dużą dawką poczucia humoru, pokaz jest świetną zabawą, ale przede wszystkim fantastycznym sposobem przekazywania wiedzy.
IV Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki odbywa się pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

Patronat medialny:

   tvp rzeszow  
     
     


Prezentujemy także ogólny program Festiwalu.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania „Mechanika” podczas Festiwalu.

 

 
< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch