Plan lekcji

Na skróty

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

1 września br. rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2015/2016. Najpierw o godz. 8.00 odbyła się Msza Św. w kościele Farnym o pomyślność w nowym roku szkolnym, a uroczystości szkolne rozpoczęły się o godz. 9.30 w auli szkolnej i Regionalnego Centrum. Zawsze w takich ważnych chwilach dla uczniów i nauczycieli obecny jest sztandar „Mechanika”, a odegrany hymn państwowy obwieścił że oto symbolicznie zamknął się okres wakacji. Uroczystość inauguracyjną rozpoczął dyrektor Bogdan Adamski, który przywitał uczniów, nauczycieli i przedstawicieli rodziców. Szczególne powitania zostały skierowane do uczniów klas pierwszych Technikum i ZSZ, którzy otrzymali gratulacje za właściwy wybór szkoły i odpowiednie tym samym zaplanowanie przyszłej kariery zawodowej. Pierwszoklasiści zostali też zapoznani z wychowawcami klas i zespołem kierowniczym zespołu szkół. Następnie pedagog szkolny Pani Joanna Buda przedstawiła uczniom system stypendialny oraz warunki uzyskiwania tych stypendiów jak i możliwość dofinansowania do biletów dla dojeżdżających do szkoły.

Jest to zupełnie nowy bonus krośnieńskich władz oświatowych zachęcający do korzystania z oferty edukacyjnej szkół krośnieńskich, a w tym i ZSP nr 3. O projekcie dla uczniów o nazwie Erazmus+, który w tym roku szkolnym jest skierowany do 75 uczniów, którzy będą mogli odbywać praktyki poza granicami kraju wspomniał Pan Grzegorz Kuźniarowicz zachęcając jednocześnie uczniów ‘Mechanika” do skorzystania z oferty, która pozwoli uczniom poznać nowe kraje, ich system kształcenia, przygotowania do zawodu i pracy. Następnie oficjalna uroczystość została zakończona, a uczniowie wszystkich klas przeszli do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas.

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch