Plan lekcji

Na skróty

Radom Air Show 2015

Po raz kolejny przedostatni weekend sierpnia zarezerwowany był przez nas na wizytę w Radomiu i mimo że organizatorzy tegorocznego Air Show zrobili niemal wszystko, aby fanów i miłośników lotnictwa do tej wizyty zniechęcić (jak chociażby poprzez absurdalne i nigdzie nie spotykane zakazy wnoszenia na teren lotniska napojów) imprezę odwiedziło blisko 200 tyś osób.
Nie były to tym razem pokazy, które porywałyby rzadkimi maszynami ale na nudę też nie było miejsca. Widzom zaprezentowano niemal wszystkie typy statków powietrznych będących na wyposażeniu Wojska Polskiego, towarzyszyła im wystawa statyczna oraz pokazy gości z zagranicy. Podobnie jak dwa lata temu o emocje i potężną dawkę decybeli zadbali piloci francuskiego Dassault Rafale i włoskiego Eurofighter Typhoon a chirurgiczną precyzją latania „skrzydło w skrzydło” serca widzów obojga płci zdobywali piloci grup akrobacyjnych.


Oprócz Radomia uczestniczyliśmy podczas wakacji w wielu innych mniejszych lub większych imprezach lotniczych. Początek lipca to wizyta w bazie Szwedzkich Sił Powietrznych w Satenas, oraz w bazie lotnictwa Królewskiej Marynarki Wojennej w Yeovilton w Wielkiej Brytanii. Przez kilka dni gościliśmy także w angielskim Fairford na Royal International Air Tatoo - największych wojskowych pokazach lotniczych w Europie. Tegoroczna edycja RIAT-u poświęcona była 75-tej rocznicy Bitwy o Anglię. Oprócz samolotów obecnie użytkowanych przez siły powietrzne różnych krajów zobaczyć można było maszyny, na których toczono pojedynki nad Anglią z siłami niemieckiej Luftwaffe. W Fairford znakomicie zaprezentował się kpt. Adrian Rojek, którego pokaz pilotażu na samolocie Mig-29 z widowiskowym i dynamicznym startem był szeroko komentowany w mediach. Zakończenie wakacji to tradycyjnie wyprawa na Słowację i udział MLD SIAF 2015 w Sliacu.
To oczywiście jeszcze nie koniec. Już w czwartek grupa uczniów i nauczycieli ZSP3 wyjeżdża na pokazy lotnicze do Włoch. Tym razem weźmiemy udział w fecie z okazji 55-tych urodzin grupy akrobacyjnej „Frecce Tricolori” - przez wielu – nie tylko Włochów - uznawanej za najlepszą wojskową grupę akrobacyjną na świecie.

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch