Plan lekcji

Na skróty

Rivolto Air Show 2015 czyli słoneczna Italia po raz trzeci

Lubimy jeździć na południe – po wycieczkach na pokazy lotnicze do Jesolo i Rzymu tym razem odwiedziliśmy Rivolto – bazę włoskiego lotnictwa taktycznego w której na co dzień stacjonuje grupa Frecce Tricolori. To właśnie z okazji 55-tej rocznica powstania tej znanej na całym świecie grupy zorganizowano tu Air Show, na którym oczywiście nie mogło nas zabraknąć.Wyjechaliśmy w czwartek wczesnym popołudniem i już zaledwie po 18 godzinach jazdy zameldowaliśmy się w nadmorskiej miejscowości Duino Aurisina – to tutaj mieliśmy spędzić najbliższe dwie noce.
Piątek to odpoczynek po podróży – basen, obiad, spacer na plażę i kąpiel w morzu a wieczorem wspólny grill. Niestety, prognoza pogody na sobotę wykluczała planowany pierwotnie udział w pokazach lotniczych więc postanowiliśmy odwiedzić Wenecję. Prognoza się sprawdziła a nasza decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Pogoda w Wenecji nie była może idealna, lecz na pewno lepsza niż nad lotniskiem w Rivolto, gdzie co chwilę przechodziły burze i opady. Po półgodzinnym rejsie promem z miejscowości Punta Sabioni i krótkim spacerze znaleźliśmy się na placu św. Marka – zdjęcia, obiad, przejażdżka gondolą po uroczych kanałach i udaliśmy się w drogę powrotną.

Niedziela była za to już czysto lotnicza. Na lotnisko dotarliśmy wczesnym przedpołudniem. Już na „dzień dobry” czekała na nas miła niespodzianka. Jako pierwsza zaprezentowała się polska grupa akrobacyjna „Biało-Czerwone Iskry”, innym szczególnie dla nas miłym momentem był popołudniowy pokaz Miga-29 z Mińska Mazowieckiego - jak zawsze głośny i dynamiczny, choć tym razem chyba odrobinę zbyt zachowawczy. Widzom zaprezentowało się w sumie kilkanaście grup akrobacyjnych (w tym z Arabii Saudyjskiej i Jordanii), śmigłowców oraz samolotów myśliwskich przeplatanych przelotami samolotów zabytkowych czy pokazem akrobacji szybowcowej. Wspaniała pogoda, samoloty na niebie – ten dzień nie mógł być ciekawszy.
W poniedziałek o godz. 16.00, gdy po kolejnych godzinach spędzonych w autobusie zameldowaliśmy się pod budynkiem ZSP 3 trudno było doszukać się uśmiechów na naszych twarzach – trzy bardzo intensywne dni oraz długa podróż zrobiła swoje, lecz pytania o kolejny wyjazd były dla nas jasnym znakiem, że wycieczka się udała, a gdzie pojedziemy następnym razem…. w czerwcu zapowiada się nadzwyczaj ciekawe lotnicze wydarzenie w „niedalekiej” Holandii – kto wie, może tym razem pojedziemy na zachód.

Zdjęcia: Kamil Misiurek, Mateusz Świerk, Karol Szczepanik, Michał Romanowski

< >
Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch