Plan lekcji

Na skróty

Ślubowanie i otrzęsiny uczniów klas pierwszych

13 października br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Technikum i ZSZ. Uroczystość ta odbyła się w obecności sztandaru szkoły, uczniów wszystkich klas i nauczycieli. Następnie przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w „otrzęsinach”, gdzie w wielu konkurencjach mogliśmy poznać talenty i umiejętności nie tylko „zawodowe” ale i artystyczne. Specjalnie wytypowana komisja oceniała wszystkie konkurencje uczniów, a całość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Podczas konkurencji sprawnościowych uczestnicy całej uroczystości mogli poznać największe przeboje w wykonaniu kapeli „Mechanika”. Szkoda tylko, że „jury” na podstawie wszystkich konkurencji mogło wytypować tylko jedną klasę do nagrody choć umiejętności zaprezentowane budziły podziw i uznanie co niejednokrotnie nagradzano brawami i mocnym aplauzem… Nie mniej jednak tylko klasa Ic Technikum uzyskała pierwszą lokatę i tym samym przywilej wyboru dnia „bez ocen” w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego.

Uroczystość zakończył dyrektor Bogdan Adamski gratulując wszystkim uczestnikom licznych konkurencji stwierdzając jednocześnie iż najważniejsze jest jednak to, że poprzez ślubowanie na sztandar ZSP3 – wszyscy pierwszoklasiści mogą czuć się już na pewno pełnoprawnymi „mechanikami”. Witamy więc w domu - w „Mechaniku”.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości.

< >
Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch