Plan lekcji

Na skróty

Lotnik z ziemi dukielskiej w służbie RAF w II wojnie światowej

27 października br. o godz. 17.00 w auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego odbędzie się konferencja, którą przygotowało Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych. Głównym punktem konferencji będzie prelekcja Pana Lesława Wilka, który przedstawi postać Władysława Kordysia - lotnika i bohatera z Łęk Dukielskich. On to podczas II wojny światowej wraz z polskimi lotnikami służył w siłach powietrznych wojsk alianckich na Zachodzie.. Bohater naszych ziem zasłynął w wielu lotach bojowych od słynnej Bitwy o Anglię w 1940 r. aż do zakończenia wojny. Trzykrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych lecz pamięć o nim nie jest zbyt powszechna i dlatego współcześnie warto przywołać sylwetkę człowieka, który umiłowanie Ojczyzny cenił sobie nade wszystko, jak też honor i powinność polskiego żołnierza w obliczu agresji niemieckiej. Mamy nadzieję, że Pan Lesław Wilk przywoła postać, która budzi podziw, szacunek i uznanie także wśród naszych uczniów i to nie tylko z klas lotniczych.

Konferencja ta będzie również okazją do zaprezentowania naszej oferty edukacyjnej i szkoleniowej w dziedzinie lotniczej, którą w imieniu szkoły, RCEZiNT i Ośrodka Szkolenia Lotniczego w ZSP nr 3 „Mechanik” zaprezentuje dyrektor Bogdan Adamski.
Zapraszamy uczniów, pracowników i przyjaciół „Mechanika” na tę konferencję.

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch