Plan lekcji

Na skróty

Święto Niepodległości

10 listopada br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość upamiętniająca obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy przedstawili część artystyczną wprowadzającą wszystkich w klimat walk niepodległościowych Polaków w XIX i XX w. Recytacja wierszy, notki historyczne i pieśni niepodległościowe najpiękniej przedstawiły klimaty tamtych dni i lat kiedy to Polacy walką i poświęceniem budowali własne państwo - niepodległe i suwerenne. Symboliczna data 11 listopada 1918 r. była jedynie pretekstem aby przywołać czas walk narodowo-wyzwoleńczych w XIX i XX w., jak też przypomnieć walki o uzyskanie niepodległości i suwerenności do 1989 r. tj. do chwili powołania III Rzeczpospolitej. Uroczystość szkolną zakończył dyrektor Bogdan Adamski zapraszając uczniów i nauczycieli na uroczystości miejskie w Krośnie.


11 listopada br. w godzinach popołudniowych w Bazylice Mniejszej Kościoła Farnego i na rynku krośnieńskim odbyły się uroczystości miejskie, na których obecni byli uczniowie, nauczyciele i dyrekcja ZSP3 oraz poczet sztandarowy. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością parlamentarzyści, władze samorządowe Krosna, mieszkańcy Krosna oraz Kompania Honorowa Strzelców Podhalańskich.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tych uroczystości.

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch