Plan lekcji

Na skróty

Mechanik przygotowany do symulacyjnego szkolenia pilotażowego

Od kilku dni ZSP nr 3 jest bogatszy o trenażer procedur lotniczo-nawigacyjnych - Flight and Navigation Procedures Trainer. Od wielu lat symulatory są nieodłącznym elementem szkolenia lotniczego na każdym poziomie zaawansowania. Mają dwie wady – nie można nimi przemieścić się z punktu A do B i są drogie, a wszystkich zalet nie sposób wymienić. Nasze urządzenie w zależności od konfiguracji może symulować trzy typy samolotów: jednosilnikową Cessnę 172 i Pipera Arrow oraz dwusilnikowego Pipera Seneca. Za każdym razem kursant zasiada przed wiernie odwzorowanym kokpitem każdego z samolotów, a obraz wyświetlany jest przez trzy projektory multimedialne. Symulator pozwala ćwiczyć wszelkie procedury przedstartowe, technikę pilotażu, nawigację i komunikację radiową.

Symulacja może rozpocząć się na niemal każdym większym lub mniejszym lotnisku w Europie (łącznie z Krosnem) z wiernie odwzorowanymi charakterystykami danej lokacji jak choćby kierunki i długość dróg startowych, częstotliwości komunikacyjne służb lotniskowych, systemy nawigacyjne wspomagające lądowanie samolotu i wszystkie inne dane potrzebne pilotowi do bezpiecznego startu czy lądowania. Lot przebiegać może zarówno w dzień jak i w nocy przy dowolnie kształtowanej przez instruktora pogodzie; zachmurzenie, siła i kierunek wiatru, opady czy widoczność to tylko niektóre czynniki, które możemy dowolnie kształtować. Jedną z największych zalet symulatorów jest możliwość trenowania sytuacji awaryjnych i symulacji usterek nie narażając zdrowia i życia pilota. Tutaj nasz symulator daje instruktorowi szerokie spektrum możliwości utrudniania życia przyszłemu adeptowi sztuki pilotażu; możemy pozbawić silnik mocy, uszkodzić klapy, radio, nawigację, poszczególne lub wszystkie instrumenty pokładowe, podwozie i wiele innych. Zaplanować można kolejność występowania poszczególnych awarii, ich przebieg i czas wystąpienia ale przede wszystkim nauczyć ucznia procedur i przygotować do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, z którymi może spotkać się podczas pilotażu.

Sprzęt został zakupiony w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

< >
Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

baner konkurs 5

baner festiwal

baner covid 5

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch