Kolędowanie, życzenia świąteczne i noworoczne w ZSP 3

22 grudnia 2015r. uczniowie po raz ostatni byli na zajęciach szkolnych w tym roku kalendarzowym i poprzedzających Święta Bożego Narodzenia. W tym dniu zajęcia we wszystkich klasach odbywały się zwyczajnie ale też uczniowie mogli spotkać się z wychowawcami klas, złożyć sobie życzenia z okazji zbliżających się świąt, przełamać się opłatkiem. Była też okazja aby porozmawiać o tradycji obchodzenia świąt w naszych polskich rodzinach. W godzinach przedpołudniowych w auli szkolnej odbyła się uroczystość artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli, która wprowadzała wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Montaż poetycki uzupełniały kolędy wyśpiewane przez uczniów z zespołu muzycznego. Do kolędowania przyłączyli się uczniowie i nauczyciele, a ksiądz katecheta wspierał i zachęcał do brania udziału w tym kolędowaniu.

Był czas także na życzenia, które uczniowie złożyli dyrekcji i nauczycielom, a dyrektor Bogdan Adamski w imieniu wszystkich nauczycieli złożył życzenia świąteczne i na Nowy Rok uczniom oraz ich rodzinom.
W godzinach popołudniowych spotkali się także pracownicy ZSP3, składając sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne, przełamywali się opłatkiem i zgodnie z tradycją degustowali niektóre potrawy, które zwykle pojawiają się na wigilijnych stołach.

persp

konkurs 2