Plan lekcji

Na skróty

Sprawozdanie z wyjazdu nauczycieli do Anglii

W dniach 22 – 26 lutego 2016 r. nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie kolejny raz wzięli udział w kursie języka angielskiego w Brighton w Wielkiej Brytanii. Wyjazd 10 nauczycieli z przedmiotów zawodowych jak również przedmiotów powiązanych z kształceniem zawodowym został w całości sfinansowany z funduszy unijnych programu Erasmus+ projektu „Podniesienie poziomu jakości kształcenia i zwiększenie mobilności międzynarodowej w ZSP3 w Krośnie".
Kadra pedagogiczna uczestniczyła w kursie metodycznym języka angielskiego, który był kontynuacją projektu, którego celem było podniesienie kompetencji językowych nauczycieli ZSP3 w Krośnie. Program szkolenia był podzielony na dwie części. Do południa nauczyciele odbywali zajęcia w trzech grupach międzynarodowych, natomiast popołudniu uczestniczyli w zajęciach w jednej grupie metodycznej. Po południu był również czas na atrakcje dodatkowe organizowane przez szkołę językową, których celem było poznanie kultury, zwyczajów i obyczajów różnych środowisk lokalnych.


Jedną z popołudniowych atrakcji dla całej grupy była wycieczka do Portsmouth, niegdyś ważnego portu marynarki wojennej. Jest on wielką atrakcją dla miłośników historii morskiej Wielkiej Brytanii. Jednym z najciekawszych miejsc jest stara stocznia (Portsmouth Historic Dockyard), w której można obejrzeć kadłub „Mary Rose” – słynnego flagowego okrętu Henryka VIII, oraz liniowca „Victory” – na którego pokładzie zginął admirał Horatio Nelson. Port aktualnie pełni także funkcję bazy Królewskiej Marynarki Wojennej.
Nie zabrakło też wycieczki krajoznawczej do zamku Arundel. Górujący nad miastem obiekt jest nie tylko najbardziej charakterystycznym budynkiem w okolicy, ale też najchętniej odwiedzanym. Historia zamku sięga drugiej połowy XI wieku, kiedy to wybudowano tu twierdzę. Na przestrzeni wieków budowla była wielokrotnie rozbudowywana, jednak pomimo wielu prac zamek zdołał zachować średniowieczną bryłę i atmosferę. Przez ponad 500 lat był on siedzibą książąt Norfolk, by w końcu stać się jedną z najbardziej malowniczych atrakcji turystycznych w południowej części Anglii.
Na zakończenie pobytu w Anglii kolejny raz odwiedziliśmy Londyn, tym razem zwiedziliśmy Tower Bridge – most zwodzony w Londynie przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Następnym punktem naszej wizyty było Londyńskie muzeum Królewskich Sił Powietrznych (Royal Air Force Museum), które przedstawia historię brytyjskiego i światowego lotnictwa – od pierwszego samolotu braci Wright, poprzez zmagania lotników w II wojnie światowej, aż do konstrukcji największych pasażerskich odrzutowców.
W pięciu ogromnych halach umieszczono ponad 130 oryginalnych samolotów, śmigłowców, balonów, lotni i innych statków powietrznych. Niesamowita atrakcja dla pasjonatów lotnictwa, dlatego nam tak bardzo się podobała.
Kolejny raz Anglia zachwyciła nas swoim urokiem, ale niestety tydzień szybko się skończył, a my pełni sił i gotowi do pracy wróciliśmy do Polski z głową pełną pomysłów na przyszłość.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

 

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch