Plan lekcji

Na skróty

III Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej rozstrzygnięty

W dniu 15 marca 2016 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Krośnie odbył się finał III Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Do finału konkursu zakwalifikowało się 36 uczniów z 8 szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami.

Konkurs składał się z trzech etapów:
I etap – test jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań (max 30 punktów)
II etap – 10 zadań z wykorzystaniem tablicy multimedialnej (max 10 punktów)
III etap – test sprawnościowy na symulatorze jazdy samochodowej (max 20 punktów)
O wynikach rywalizacji decydowała suma punktów uzyskanych przez ucznia z trzech części.
W tegorocznej edycji konkursu dla uczniów zostały przygotowane dodatkowe atrakcje. W przerwach między etapami konkursu oraz w trakcie oczekiwania na wyniki rywalizacji gimnazjaliści mogli obejrzeć między innymi zasady działania przygotowanych przez uczniów szkoły mechanizmów mechatronicznych, mogli wykonać testy psychofizyczne czy też spróbować swoich sił na nowoczesnym symulatorze lotów.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez szkolną komisję konkursową w składzie: Monika Horodyska, Marcin Błaż, Grzegorz Wilusz, Lucjan Piczak, Piotr Warżołek, Krzysztof Karkut, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji zgodnym z regulaminem konkursu.Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które zostały wręczone przez dyrektora Bogdana Adamskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy za udział w rywalizacji.

Laureaci III edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej:
I miejsce: Jakub Gutkowski – Gimnazjum Nr 1 w Krośnie – rower
II miejsce: Patryk Inglot – Gimnazjum w Iskrzyni – aparat fotograficzny
III miejsce: Damian Prajsnar – Gimnazjum w Iskrzyni – tablet
Laureatom jeszcze raz gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w rywalizacji i zapraszamy za rok na IV edycję konkursu.
Nagrody ufundowali:
- Podkarpacki Bank Spółdzielczy
- ZSP Nr 3 w Krośnie.

 

 

< >
Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch