Plan lekcji

Na skróty

Uczniowie „Mechanika” na największych Targach Motoryzacyjnych w Polsce

Tradycyjnie o tej porze roku (wczesnowiosennej) w Poznaniu odbywają się największe Targi Motoryzacyjne w Polsce- Motor Show. W związku z tym zorganizowaliśmy wyjazd edukacyjny poszerzając jej program o zwiedzanie zabytków oraz zakładów przemysłu motoryzacyjnego Poznania. W czwartek 31 marca br. dotarliśmy do Ostrowa Tumskiego- wyspy oblanej z obu stron rzeka Wartą. Tak ukształtowany teren dawał naturalną osłonę przed napaścią ludziom tam zamieszkującym. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym obecnie zostało umieszczone bardzo nowoczesne muzeum zwane Bramą Poznania. Uczestnicy wyjazdui zapoznali się z historią początków chrześcijaństwa w Polsce.
Kolejnym punktem wyprawy był serwis samochodowy marki Porsche na ulicy Warszawskiej. Świetne samochody, niesamowite widoki, specjalistyczny sprzęt obsługowo-naprawczy
i specjalne ceny (1 roboczogodzina pracy przy modelu Porsche 991 wynosi tylko 504 zł).


Następnie udaliśmy się na zwiedzanie hal fabrycznych Volkswagen Poznań. Fabryka tygodniowo produkuje ok. 720 sztuk samochodów dostawczych: głównie Caddy i model T5. Dzięki uprzejmości firmy zwiedziliśmy hale produkcji nadwozi oraz montażu aż do gotowego wyrobu i po wykonaniu pamiątkowych wspólnych zdjęć pożegnaliśmy zakład pełni nowej wiedzy i nowych wrażeń.
Następnego dnia, udaliśmy się na Targi Motor Show. Dla wielu z nas ta prestiżowa impreza motoryzacyjna była punktem kulminacyjnym programu wizyty studyjnej. Na ogromnej przestrzeni wystawowej liczącej w sumie kilkanaście hal zaprezentowano cały współczesny przekrój pojazdów sportowych, użytkowych i wyczynowych. Również miłośnicy oldtimerów i motocykli znaleźli coś dla siebie. Szkolenia, pokazy, konkursy, nagrody i cała atmosfera targów nie pozwalały się nikomu nudzić. Każdy znalazł coś dla siebie, o czym świadczą załączone zdjęcia.
Przy okazji Targów Motor Show odbyły się również dwa konkursy motoryzacyjne kierowane do szkół samochodowych. Nasi uczniowie wzięli udział w jednym z nich - 22 Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej.

Opiekunami uczniów byli:

Piotr Boś, Krzysztof Karkut, Grzegorz Podkul.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch