Plan lekcji

Na skróty

Mechanik na Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych w Krośnie

Godz. 03.30 - pobudka, 04.20 - hala MOSiR, szybkie śniadanie, briefing, wyjazd na start, kolejny briefing, loty, powrót do biura zawodów - to przepis na majowy poranek a`la Mechanik Krosno. Gdy większość z nas zasiada do weekendowego śniadania lub je kończy, nasi uczniowie po ekscytującym i urzekającym początku dnia wypełnionego sportową rywalizacją ale przede wszystkim zniewalającymi widokami balonów, snujących się majestatycznie nad wypełnionymi wiosenną zielenią okolicami Krosna.... kładą się spać - po południu cały poranny scenariusz rozgrywa się jeszcze raz; hala MOSiR, briefing...... i tak do późnego wieczora. Uczniowie ZSP3 po raz kolejny wzięli udział w Górskich Zawodach Balonowych, które w tym roku zyskały rangę Balonowych Mistrzostw Polski. Balony na ogrzane powietrze są już stałym elementem majowego krajobrazu Krosna.

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku gościliśmy blisko 60 balonowych załóg z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Słowacji, Węgier oraz Wielkiej Brytanii. My wspieramy organizatorów tego przedsięwzięcia, tworzymy tzw. zespoły pomiarowe a niektórzy uczniowie na czas zawodów zostają członkami poszczególnych ekip i pomagają zawodnikom w przygotowaniu balonu do lotu oraz we wszelkich pracach po jego zakończeniu.
Tegoroczne zmagania baloniarzy zostały niestety mocno "poturbowane" przez pogodę. Pierwszego dnia poranny start odbył się w kiepskich warunkach i przy niskiej podstawie chmur ale już po południu na krośnieńskim lotnisku miała miejsce prawdziwa balonowa fiesta. Wszystkie załogi w pełnym słońcu i przed tłumem widzów startowały z jednego miejsca i lądowały w okolicach Zręcina ściągając tłumy okolicznych mieszkańców. Miejscem porannego startu podczas drugiego dnia były pola pomiędzy Klimkówką a Rymanowem. Dwugodzinne oczekiwanie na poprawę pogody nic nie dało..... baloniarze przegrali z zalegającą tego dnia mgłą. Po południu aura poprawiła się na tyle, że wprawdzie z trudem, ale udało się rozegrać jak się okazało ostatnie konkurencje tegorocznych zawodów, gdyż padający deszcz i nisko zawieszone chmury uniemożliwiły jakiekolwiek loty w ostatnim dniu zawodów.
Balonowym Mistrzem Polski został Jakub Bauta, całe zawody wygrał Rimas Kostiukevivius z Litwy. Zwycięzcom gratulujemy. My zebraliśmy nowe doświadczenia i jak zawsze znakomicie się bawiliśmy.

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch