Plan lekcji

Na skróty

Święto Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2016 r. w auli ZSP 3 odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Bogdan Adamski . W swym wystąpieniu zwrócił uwagę na doniosłość i wagę wydarzenia. Wspomniał o wartościach, jakie dla każdego pokolenia niesie w sobie pamięć historii ojczyzny. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy poprzez wiersze, noty historyczne oraz pieśni patriotyczne wprowadzili zebranych w klimat tamtych lat. Przypomnieli oni także okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku oraz przybliżyli historię polskiej wojskowości skupiając się na jej jednym elemencie tj. mundurze . Zilustrowali zmiany, jakim on podlegał na przestrzeni lat. Uroczystość szkolna została zakończona zaproszeniem skierowanym przez Dyrekcję szkoły do wzięcia udziału w uroczystościach zorganizowanych przez władze samorządowe miasta Krosna.

 

< >
O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch