Plan lekcji

Na skróty

Drużyna Mechanika - czwarta w województwie

14 maja 2016 roku w Przemyślu odbył się Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, której zawodnicy zostali wyłonieni podczas dwóch etapów eliminacji szkolnych oraz zakwalifikowaniu się w zawodach powiatowych w Iwoniczu.
Drużyna „Mechanika” :
1. Karol Brodzicki II d T
2. Krzysztof Inglot III c T
3. Bartek Kielar II c T
Turniej jest wieloetapowy i składa się z następujących konkurencji:
a) konkurencje teoretyczne:
- test z przepisów ruchu drogowego
- test pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach
- test z historii polskiej motoryzacji


b) konkurencje praktyczne:
- przygotowanie pojazdu do jazdy (motorower, motocykl, samochód)
- jazda sprawnościowa motorowerem – tor przeszkód
- jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta
- pierwsza pomoc przedmedyczna
W zawodach wojewódzkich udział wzięło 14 drużyn reprezentujących:
Łańcut, Jarosław, Rzemień, Rzeszów, Przemyśl, Leżajsk, Tarnobrzeg, Trzcinica, Rudnik, Werynia, Iwonicz, Stalowa Wola, Sanok, Krosno.
Po emocjonującej walce nasza drużyna zajęła IV miejsce w województwie a indywidualnie uczeń klasy III c T Krzysztof Inglot zajął II miejsce w województwie wygrywając nawigację satelitarną.
Składamy gratulacje zawodnikom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda im się uzyskać jeszcze lepszy wynik.

Opiekunowie: Marcin Błaż, Władysław Koś

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

komunikaty 2

baner festiwal

baner covid 5

baner konkurs 5a

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch