Plan lekcji

Na skróty

Mechanik na Targach Edukacyjnych

009W dniach: 14 – 15 marca br. w Hali Widowiskowo - Sportowej w Krośnie odbyły się XVI Targi Edukacyjne, podczas których 21 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną. Targi rozpoczęły się od tradycyjnego hejnału Krosna oraz wystąpień zaproszonych gości tj. Pana Piotra Przytockiego – Prezydenta Miasta Krosna, Pana Bronisława Barana – Zastępcę Prezydenta Miasta Krosna, Pana Andrzeja Guzika – Wicestarostę Powiatu Krośnieńskiego oraz Panią Lucynę Opoń – Kierownika Oddziału Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Byli również obecni radni z Rady Miasta Krosna, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele mediów oraz młodzież szkół ponadpodstawowych i gimnazjalnych, która jest w trakcie wyboru szkoły średniej na rok szkolny 2019/2020.
Nasza szkoła pod nową nazwą Zespołu Szkół Mechanicznych przygotowała także własną ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 i zaprezentowała ją uczniom obecnym na Tragach. Przedstawiliśmy wykonany przez uczniów własny symulator do nauki jazdy wykorzystywany w klasach motoryzacyjnych
http://www.zsp3.krosno.pl/index.php/aktualnosci/1134-pasjonaci-w-mechaniku-zmajstrowali-symulator-jazdy.html


oraz symulator lotu, który jest wykorzystywany przez uczniów do szkolenia w klasach lotniczych. Warto dodać, że to był tylko przenośny symulator a tzw. symulatory stacjonarne stosowane do szkolenia lotniczego są w Ośrodku Szkolenia Lotniczego w szkole. Dodamy tylko, że uzupełnieniem tych szkoleń są kursy na statkach powietrznych do tego przeznaczonych, które szkoła posiada.
Na targach także zaprezentowaliśmy własne roboty i inne prace/dzieła z dziedziny mechatroniki, elektroniki i automatyki, które uczniowie wykonali na zajęciach ćwiczeniowo – laboratoryjnych.
Mamy nadzieję, że absolwenci ostatniej klasy szkoły podstawowej i gimnazjalnej przekonają się, że wybierając nas – wybierają właściwą przyszłość.

 

kierunki 2019

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

baner konkurs 5

baner festiwal

baner covid 5

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch