Plan lekcji

Na skróty

Praca dla absolwenta - Wystartuj z nami

logo wystartujJest nam niezmiernie miło poinformować osoby poszukujące pracę, absolwentów szkół średnich oraz przyszłych absolwentów szkół średnich o zbliżającym się wydarzeniu, jakim jest event WYSTARTUJ Z NAMI. Jednocześnie chcąc bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w projekcie (udział jest całkowicie bezpłatny), poniżej prezentujemy cel wydarzenia.
Projekt WYSTARTUJ Z NAMI jest imprezą, która polega na tym, że w określonym dniu i określonym miejscu poszukujący pracę (np. absolwenci szkół średnich, poszukujący pracę) mogą spotkać się z ofertami konkretnej pracy oferowane przez konkretne firmy. Do tej pory projekt ten był przez dwa lata realizowany w Rzeszowie, a od tego roku rozpoczyna się jego edycja w Krośnie.
Pierwsza edycja tego odbyła się w czerwcu 2017 roku w Rzeszowie i wówczas organizatorami był PUP w Rzeszowie, ZSM w Rzeszowie oraz firma lotnicza Linetech. Imprezie tej od początku patronuje Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.
Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wśród przyszłych absolwentów szkół zawodowych w Krośnie zarówno Urząd Marszałkowski jak firma lotnicza LOT AMS (ma umowę partnerską z ZSP3 w Krośnie) , dostrzeżono potencjał krośnieńskiego regionu i stąd decyzja o organizacji takiej imprezy w Krośnie. Sama idea „WYSTARTUJ Z NAMI” to połączenie sił i możliwości podmiotów, które mają szansę współpracować oraz pokazać, że taka współpraca może być efektywna. Organizatorami imprezy są podmioty, które reprezentują rynek pracy z trzech różnych stron tj.: Urząd Pracy, jako jednostka publiczna, której celem statutowym jest promocja zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia oraz aktywizacja zawodowa, ZSP nr 3 w Krośnie, jako podmiot kształcący przyszłą kadrę techniczną, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego jako główny patron imprezy oraz LOT AMS jako pracodawca, będący jednym z providerów obsługi technicznej komercyjnych statków powietrznych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Wymiana doświadczeń, analiza możliwości oraz aktywne zaangażowanie każdej ze stron pozwalają na zorganizowanie i przeprowadzenie projektu, który w swoich założeniach stanowi nowatorskie podejście do kwestii poszukiwania pracy przez bezrobotnych, uczniów i absolwentów szkół średnich, a może nawet studentów (absolwentów) z PWSZ w Krośnie. Wartym podkreślenia jest fakt, że poprzednie edycje pokazały, że inni pracodawcy uwierzyli w potencjał powyższego pomysłu i zgłosili chęć swojego udziału, dzięki czemu bezrobotni, uczniowie i absolwenci podczas takiej imprezy mają szansę na udział w rekrutacji u więcej niż jednego przedsiębiorcy. Firmy uczestniczące w projekcie, poprzez wyróżniającą się formułę imprezy, mają szansę starannie dobrać najbardziej optymalny personel.
Jednym z głównych Organizatorów imprezy jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie. Sama idea wydarzenia łączy w sobie nie tylko aktywną współpracę instytucji i pracodawców, ale również wspiera efektywne działania na rzecz walki z bezrobociem.
Dla uczniów, absolwentów i studentów jest to fantastyczny moment na sprawdzenie swoich umiejętności interpersonalnych oraz zweryfikowanie możliwości rynku pracy. Event to nie tylko miejsce gdzie młodzież ubiega się o pracę, ale istnieje również możliwość zaaranżowania sobie stażu na okres wakacyjny.

Formuła imprezy zakłada:
1. Udostępnienie na stronie Wszystkich organizatorów listy przedsiębiorców 16 kwietnia 2019 r. na terenie Szkoły (ZSP nr 3 w Krośnie).
2. Udostępnienie na stronie Wszystkich organizatorów linku z portalem do rezerwacji zgłoszeń www.wystartujznami.nakiedy.pl pozwalającego na rezerwację konkretnej godziny u konkretnego pracodawcy - rozmowa rekrutacyjna trwa max. 20 min
3. Każdy uczestnik, przesyła do wybranych pracodawców swoje CV.

AGENDA IMPREZY:
   • Od dnia 2 kwietnia 2019 r. możliwość rezerwacji rozmów kwalifikacyjnych przez portal: www.wystartujznami.nakiedy.pl
   • 16 kwietnia 2019 r. - bezpośredni udział w imprezie.
   • Rozmowy rekrutacyjne odbywać się będą od godz. 10:00 do 14:00 w siedzibie ZSP nr 3 „Mechanik” w Krośnie przy ul. Tysiąclecia 5. Wejście od strony budynku A w CKP.
Pracodawcy, który już teraz wyrazili chęć wzięcia udziału w projekcie to:

 

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.
NAFTOREMONT - NAFTOBUDOWA Sp. z o.o.
KROSGLASS S.A.
NGS OIL & GAS S.A.
BWI POLAND TECHNOLOGIES Sp. z o.o.
KROSNO GLASS S.A.
EME AERO Sp. z o.o.
ERBUD OPERATION Sp. z o.o.
DEFENDOOR Sp. z o.o.
EBA Sp. z o.o.
RYMATEX Sp. z o.o.
ERKO sp. z o.o. sp.k. 
POL-PANEL Sp. z o.o.
PRATT & WHITNEY RZESZÓW S.A.

Jeszcze trwa nabór pracodawców chcących brać udział w/w projekcie o czym niebawem poinformujemy na n/w stronach internetowych. Liczymy także na obecność firm z Warszawy, Rzeszowa i Jasionki.

Jeśli ktoś jest poszukującym pracę, obecnym uczniem szkoły średniej Krosna, powiatu lub regionu krośnieńskiego, absolwentem szkoły średniej, studentem uczelni wyższej, absolwentem uczelni wyższej i chce mądrze zaplanować swoją karierę zawodowy, chce wystartować z nami… zapraszamy bo konkretne oferty pracy już czekają w Mechaniku, a ich wybór odbędzie się 16 kwietnia 2019 r.

Bliższe informacje są zamieszczane na stronie internetowej : www.wystartujznami.nakiedy.pl
Jak też sukcesywnie będą zamieszczane na stronie : www.zsp3.krosno.pl

Linki do poprzednich edycji:

https://nowiny24.pl/akcja-wystartuj-z-nami-po-raz-trzeci-pomoze-wybrac-prace-marzen/ar/13121573
https://www.youtube.com/watch?v=DS3xjIW4T3w
https://www.youtube.com/watch?v=rEwSjdY_VzM
https://rzeszow-news.pl/wystartuj-nami-niezwyczajne-targi-pracy-rzeszowie/

plakat 2 04

 

< >
Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

baner konkurs 5

baner festiwal

baner covid 5

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch