Plan lekcji

Na skróty

VIII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki – zapraszamy ! (2)

festiwal mini20 marca 2020r. (piątek) w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie odbędzie się VIII Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Przedsięwzięcie to realizujemy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Festiwal jest adresowany do młodzieży szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych Miasta Krosna, Powiatu Krośnieńskiego i sąsiednich powiatów, podczas którego zaplanowano szereg atrakcji dla odwiedzających, a dla młodzieży szkolnej udział w licznych eksperymentach naukowych i laboratoryjnych. Dodatkowymi wydarzeniami Festiwalu będą ciekawe wystawy uczelni wyższych technicznych oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także nowoczesnych przedsiębiorstw. Oferujemy wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej. Poprzez realizowanie idei Festiwalu, pragniemy nieustannie ożywiać naukę, dzięki której można poznawać świat metodą zabawy, eksperymentu i udowadniać, że nauka nie musi być nudna i nie musi być poprzedzona stresem dla poznawania otoczenia oraz zjawisk towarzyszących nam na co dzień. Ponadto, pragniemy dzieciom i młodzieży szkolnej pokazywać zawody nowoczesnych technologii, pokazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłą karierę zawodową. Pragniemy zaprezentować świat wymagań ale też pokazywać instrumenty, które pozwolą młodemu pokoleniu ten świat kształtować. Dlatego nasza idea wyprzedzania przyszłości ma polegać na tym aby uczyć jak samemu tę przyszłość kształtować.

Przy okazji prezentujemy kluczowe kompetencje przydatne na co dzień w każdej dziedzinie gospodarki aby z uśmiechem i bez obaw móc spoglądać w swoją zawodową przyszłość. Atrakcją Festiwalu będą warsztaty ćwiczeniowe i laboratoryjne organizowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W dwóch obszernych pomieszczeniach będą odsłaniać prawdę nt. „ciśnienia” i „światła”. Mamy przekonanie, że ta nowa formuła prezentacji tego rodzaju wiedzy spotka się z uznaniem i spełni oczekiwania odwiedzających nas uczniów jak i dorosłych. Zapraszamy także do Astronomicznego Planetarium, które zapewni ciekawą wędrówkę po otaczającej nas przestrzeni wypełnioną gwiazdami, planetami i galaktykami.


Zapisy młodzieży szkolnej przyjmuje sekretariat ZSM :
● tel.: 13 43 215 61
● mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

festiwal swiatlo

 

 

2020 festiwal   program

 

 

Zdjęcia z ubiegorocznej edycji festiwalu: 

 

< >
Egzamin Zawodowy

Egzamin Zawodowy

  Egzaminy w sesji letniej czerwiec - lipiec 2020  Harmonogram egzaminów zawodowych   Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie składa się z: Części pisemnej egzaminu trwającej 60 minut polega na rozwiązaniu testu pisemnego i przeprowadzany jest z wykorzystaniem    ...

O nas

O nas

W skład ZSM wchodzą: Centrum Kształcenia Zawodowego Technikum Zasadnicza Szkoła Zawodowa Regionalny Ośrodek Egzaminacyjny (ROWEZ) Ośrodek Kursowo - Szkoleniowy Stacja Kontroli Pojazdów RCEZINT Muzeum Motoryzacji   Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica...

Praktyki Zagraniczne

Praktyki Zagraniczne

W 2017 roku uruchomiliśmy dla Was specjalną platformę, na której prezentujemy informacje na temat działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W związku z zakończeniem realizacji projektu pn.: „Budowanie i poszerzanie kompetencji zawodowych i językowych uczniów ZSM poprzez program praktyk...

Egzamin Maturalny 2019/2020

Egzamin Maturalny 2019/2020

EGZAMIN MATURALNY 2019/2020 Komunikaty Harmonogram egzaminów w 2020 roku Komunikat o dostosowaniach w roku szkolnym 2019/2020 Komunikat o przyborach w 2020 r. Lista systemów operacyjnych, programów użytkowych oraz języków programowania w przypadku egzaminu maturalnego z informatyki w 2020 roku Komunikat...

baner konkurs 5

baner festiwal

baner covid 5

baner egzaminy 4a

baner plan l 4

librus

praktyki 2

spot 2

 

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch