Plan lekcji

Na skróty

VIII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej - rozstrzygnięty

008

Zdalny tryb nauczania, który obowiązuje w szkolnictwie kolejne już miesiące, nie zniechęcił organizatorów odbywającego się już od ośmiu lat Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie do jego organizacji. W związku z tym finał ósmej edycji tego przedsięwzięcia odbył się w formie zdalnej w dniu 25 marca 2021.
VIII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej kolejny raz został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna oraz został wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej, a jego głównym celem jest propagowanie szkolnictwa zawodowego oraz nowoczesnych technologii.
W tym roku konkurs miał charakter grupowy i zgłosiło się do niego 22 drużyny ze szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. W „Mechaniku” nauczyciele wraz z uczniami odbywającymi zajęcia praktyczne przygotowali studio nagrań na potrzeby transmisji w dniu finału. Nagrano krótkie filmy w formie zadań praktycznych oraz przygotowano ciekawe materiały filmowe wykorzystując projekty uczniów ZSM. W dniu finału od godziny 8 rano w składzie: 4 uczniów, dyrekcji szkoły oraz 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych, byliśmy gotowi do przeprowadzenia finału. Konkurs został oficjalnie rozpoczęty przez Pana Piotra Przytockiego - Prezydenta Miasta Krosna, który wraz z dyrektorem ZSM - Bogdanem Adamskim przywitali wszystkie drużyny oraz nawiązali do historii i celu tego konkursu. Kilka zdań dotyczących zaplanowanej rywalizacji skierowała do młodzieży i organizatorów Pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty w formie nagranego materiału filmowego.

Konkurs składał się z dwóch części:
Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań, natomiast część druga na wykonaniu 5 zadań z wykorzystaniem wiedzy technicznej. Po ponad dwugodzinnej bardzo wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić najlepsze trzy drużyny.

Miejsce I zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Świerzowej Polskiej w składzie:
Guzik Marcin
Jureczko Adrian
Warunek Eryk

Miejsce II zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zręcinie w składzie:
Dudek Ksawery
Omachel Dominik
Wojtaszko Bartosz

Miejsce III zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dydni w składzie:
Kulon Weronika
Szul Milena
Kufel Natalia

Zwycięzcy zostali uhonorowani cennymi nagrodami, które zostały ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów Konkursu :

GLOB CARS Sp. z o.o. Krosno,
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie,
Telecomp Krosno,
Inter-Team Krosno,

Laureatom serdecznie gratulujemy jak i wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację. Na kolejną IX edycję Konkursu zapraszamy w przyszłym 2022 r.
Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy dla laureatów Konkursu ze względu na COVID-19 zostały przekazane przez przedstawicieli ZSM bezpośrednio do szkół podstawowych w Dydni, w Zręcinie i Świerzowej Polskiej.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z przebiegu finału VIII Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, a także z wręczania nagród uczniom, opiekunom i dyrektorom wyróżnionych szkół.
Prezentujemy również krótki film przedstawiający finał Konkursu w ZSM.

 

 

130

SPACER

baner egzaminy 2024

baner festiwal 2

baner konkurs 5

librus

praktyki 2

spot 2

 

 

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch