Święto Kobiet w „Mechaniku”

image_1768 marca 2011r. w ZSP nr 3 obchodzono „Dzień Kobiet”. Tradycja tego święta różnie współcześnie jest przyjmowana ale dla zdecydowanie większej części „Mechanika” święto to jest ważne. Uwzględniając całą populację uczniów, należy stwierdzić że szkoła ma charakter zdecydowanie męski. Jedynie w klasie IV technikum jest jedna dziewczyna. Niebawem jednak ukończy szkołę i należy wierzyć, że popularne zawody męskie wybiorą inne dziewczyny – absolwentki gimnazjów. Pod tym względem statystyka lepiej się „prezentuje” dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi gdzie Panie stanowią prawie połowę zatrudnionych w ZSP nr 3. Może dlatego męska część Samorządu Uczniowskiego postanowiła zaakcentować to święto organizując koncert muzyczny na sali gimnastycznej.