ZSP nr 3 Samochodową Szkołą Roku 2014 !!!

Finał Ogólnopolskiej XV Olimpiady Techniki Samochodowej 2014 rozstrzygnięty – nasz „Mechanik” mistrzem !!! uzyskując tytuł: Szkoły Samochodowej Roku 2014

Dnia 10 maja 2014 roku w siedzibie firmy Robert BOSCH Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiej XV Olimpiady Techniki Samochodowej. Naszą szkołę reprezentowali:

- Rafał Dzięgiel, absolwent Technikum,
- Radosław Nieroda, uczeń klasy II Technikum,
- Mateusz Patla, uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Na tym etapie stanęli oni do rywalizacji razem z 7 innymi uczestnikami finału. Każdy z finalistów próbował swoich sił w następujących zadaniach:

Zadanie 1 polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika ZI z wtryskiem pośrednim, którego praca nie była stabilna,

Zadanie 2 dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności silnika ZS wyposażonego w układ wtryskowy Common Rail, który nie dawał się uruchomić.

Do dyspozycji finaliści mieli całą gamę nowoczesnego sprzętu diagnostycznego zarówno elektronicznego jak i typowo mechanicznego. Tylko od nich zależało, w jakiej kolejnościi z jakiego skorzystają.

Wcześniej, w półfinale przeprowadzonym 22 marca 2014r. rywalizowało 466 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne samochodowe i mechaniczne (ok. 160) z całej Polski.

Po zsumowaniu punktów zdobytych w półfinale oraz w etapie finałowym XV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli odpowiednio:

Miejsce pierwsze - Rafał Dzięgiel
Miejsce siódme - Radosław Nieroda
Miejsce ósme - Mateusz Patla

Dorobek punktowy Rafała Dzięgiela i Radosława Nierody, uplasował naszą szkołę na
1 miejscu w Polsce dając nam zaszczytny tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2014.

Bardzo rzadko zdarza się aby Zasadnicza Szkoła Zawodowa została sklasyfikowana wśród najlepszych szkół samochodowych w Polsce. Nasi uczniowie, Mateusz Patla i Adrian Zubik - półfinaliści, swoimi wynikami wywalczyli szóste miejsce w kraju dla ZSZ
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.

Jury olimpiady doceniło wiedzę naszych uczniów przyznając im:

- zwolnienie z części egzaminów zawodowych,
- wolny wstęp na wybrane uczelnie techniczne,
- zaproszenie na kurs jazdy samochodami sportowymi we Wrocławiu,
- zaproszenie do fabryki Bridgestone w Poznaniu.
- wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego, narzędzi i odzieży renomowanych marek,

Dla szkoły uczniowie zdobyli:

- samochód szkoleniowy Opel Agila,
- sprzęt diagnostyczny
- nagrodę pieniężną

Uroczyste przekazanie nagród szkole nastąpi przez organizatorów Olimpiady w dniu 27 czerwca 2014r. o godz. 10.00 podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w obecności władz Miasta Krosna.

Patronat nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś, Krzysztof Karkut.

Oficjalna strona organizatorów olimpiady zapewniających także obsługę medialną:

Organizatorzy: