Uczeń „Mechanika” wojewódzkim mistrzem Turnieju Motoryzacyjnego

Dnia 17.05.2014 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Patronat Honorowy nad Turniejem objęli:
• Wojewoda Podkarpacki,
• Marszałek Województwa Podkarpackiego,
• Kuratorium Oświaty.
• Prezydent Tarnobrzega.
Po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych nasza drużyna rywalizowała z 12 drużynami z województwa podkarpackiego. Były to drużyny reprezentujące powiaty i miasta: z Rzeszowa, Sanoka, Mielca, Stalowej Woli, Iwonicza, Nowego Żmigrodu, Weryni, Leżajska, Łańcuta, Jarosławia, Dębicy i Tarnobrzegu.

Rywalizacja rozpoczęła się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego i historię motoryzacji.Następnie drużyny zostały podzielone na trzy grupy w których sprawdzano wiedzę i umiejętności praktyczne z udzielania pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarta i przygotowania samochodu do jazdy.

Niestety ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z jazdy sprawnościowej motorowerem.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
1. Gratkowski Paweł kl. IV b T/g
2. Jakubasz Rafał kl. IV b T/g
3. Zarych Michał kl. IV b T/g
Pierwsze miejsce w województwie w klasyfikacji indywidualnej zajął nasz zawodnik - Paweł Gratkowski . Nagrodą za to wspaniałe zwycięstwo był rower trekkingowy.
Drużynowo nasz zespół zajął drugie miejsce ustępując tylko dwoma punktami zwycięskiej drużynie z Iwonicza.
Miejsce trzecie zajęła drużyna z Sanoka, która straciła do naszej 13 punktów.
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – ZSP w Iwoniczu
II miejsce – ZSP nr 3 w Krośnie
III miejsce – ZSP nr 3 w Sanoku

Serdecznie gratulujemy tego wspaniałego wyniku i mamy nadzieję, że znajdą się godni następcy reprezentujący naszą szkołę w tych prestiżowych zawodach.

Drużynę do zawodów przygotowywali: Marcin Błaż i Władysław Koś