Zakończenie roku szkolnego w "Mechaniku"

27 czerwca 2014r. w auli ZSP3 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość ta miała szczególnie podniosły charakter ponieważ zapowiedzieli się na nią organizatorzy Komitetu Głównego XV Olimpiady Techniki Samochodowej, którzy postanowili przeznaczyć nagrody dla szkoły za uzyskanie tytułu Pierwszej Szkoły Samochodowej w Polsce. Na uroczystość podsumowującą rok szkolny zapowiedzieli się także przedstawiciele Zarządu Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel Ostrowskiej - organizatorzy XV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Miło było również gościć przedstawicieli samorządu krośnieńskiego w osobach: Pan Zdzisław Dudycz - wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna, Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Pani Grażyna Gregorczyk - Naczelnik Wydziału Edukacji w Krośnie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odegrania hymnu państwowego.Następnie dyrektor Bogdan Adamski przywitał wszystkich zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców. W kilku zdaniach dyrektor B.Adamski podsumował pracę uczniów i wskazał na niektóre osiągnięcia edukacyjne dzięki którym szkoła pokazuje w jaki sposób stara się jakością kształcenia zainspirować i zainteresować uczniów do uzyskiwania wysokich efektów w nauce i doskonaleniu umiejętności zawodowych. To praca uczniów i nauczycieli sprawiają, że szkoła może być dumna z osiągnięć edukacyjnych w skali ogólnopolskiej. Dyrektor wspomniał, że jeśli nauczyciele i baza dydaktyczna dają szansę uczniom na rozwój ich zainteresowań, pasji i właściwego planowania kariery zawodowej - to znaczy, że spełniamy swoją rolę, w której będziemy się co roku jeszcze bardziej doskonalić. Następnie głos zabrali Panowie: Krzysztof Wiśniewski i Jerzy Kozłowski - przedstawiciele Głównego Komitetu XV OTS wręczając szkole samochód osobowy Opel Agila oraz liczne urządzenia do diagnostyki samochodowej. Pan Krzysztof Wiśniewski wspomniał uczniów i nauczycieli, którzy w Warszawie otrzymali nagrody za osiągnięte wysokie lokaty w XV OTS. Później Panowie K.Wiśniewski i J.Kozłowski wręczyli dyrektorowi B. Adamskiemu NOMINACJĘ SZKOŁY SAMOCHODOWEJ ROKU. Przy aplauzie całej auli dyrektor B. Adamski przyjął "Nominację" oraz nagrody za tytuł Pierwszej Szkoły Samochodowej Roku. W dalszej części uroczystości głos zabrał Pan Zygmunt Jerzyk i Pani Grażyna Więcek - przedstawiciele Zarządu Fundacji Otwartych Serc. Wręczyli dyrektorowi B. Adamskiemu, uczniom i nauczycielom podziękowania oraz nagrody rzeczowe za pomoc i udział w organizacji XV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. W imieniu samorządu Miasta Krosna głos zabrał Pan Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, składając gratulacje uczniom i nauczycielom za osiągane wyniki dydaktyczne i wysokie lokaty w turniejach i olimpiadach zawodowych. Pan Prezydent jednocześnie zadeklarował wyposażenie pracowni językowej (języka obcego zawodowego), aby uczniowie z jeszcze większym efektem mogli przygotowywać się do pracy z wymaganiem kwalifikacyjnym języka obcego zawodowego. Po tej części dyrektor B. Adamski wraz z zespołem kierowniczym i wychowawcami klas wręczył najlepszym uczniom dyplomy i wyróżnienia, a także nagrody rzeczowe. Uroczystość została zakończona odprowadzeniem sztandaru i podziękowaniami, które dyrektor B.Adamski złożył osobom zaproszonym za okazywaną pomoc i nagrody. Gratulacje zostały także złożone uczniom, którzy po oficjalnej części przeszli na spotkania w klasach z wychowawcami.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości oficjalnej.