II Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Krośnie już po raz drugi organizuje Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W tym roku konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:

Etap I szkolny

Przeprowadzony będzie na terenie danego gimnazjum. Podczas tego etapu zostaną wyłonieni uczniowie szczególnie zainteresowani tematyką konkursu.

Zgłoszenia imienne wyłonionych w tym etapie uczniów wraz z imieniem i nazwiskiem opiekuna, prosimy przesyłać do dnia 2 marca 2015 r.: pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie lub faxem pod nr 13 43-215-61.

Etap II międzyszkolny

Przeprowadzony zostanie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3

im. Stanisława Staszica w Krośnie w dniu 17 marca 2015 r. o godzinie 9.00

Do drugiego etapu przystąpią wszyscy zgłoszeni uczniowie gimnazjów. Etap międzyszkolny będzie składał się z trzech części:

• część pierwsza będzie polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań; czas na rozwiązanie zadań - 60 minut,
  • część druga będzie polegała na rozwiązaniu 10 zadań z wykorzystaniem tablicy multimedialnej,
  • część trzecia to test sprawnościowy, polegający na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

Laureaci konkursu zostaną uhonorowani cennymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice zainteresowanych tematyką  konkursu do uczestnictwa we wspólnej zabawie.