Obóz narciarski

X szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie - za nami. Doskonałe warunki śniegowe oraz duże zainteresowanie sprawiło, że udało nam się zorganizować szkolenie w dwóch terminach ferii. Miejscem szkolenia narciarskiego był stok narciarski w Chyrowej. W szkoleniu wzięło udział 70 - ro młodych miłośników narciarstwa. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Wszyscy po pięciu dniach doskonale sobie radzili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach. Na zakończenie uczestnicy obozu otrzymali jako upominki praktyczne okulary przeciwsłoneczne oraz „kominy” narciarskie od firmy Milka.
Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uważam, że uczestnicy obozu są zadowoleni z tej formy wypoczynku, świadczy o tym fakt, że co roku wzrasta liczba uczestników naszych zimowych zgrupowań które organizujemy już od dziesięciu lat - powiedział główny organizator i kierownik zimowiska Artur Kociuba Za rok znowu będzie zima i zapewnie spotkamy się na kolejnym obozie narciarskim. Za szkolenie odpowiadali : Mariola Matras – Kociuba, Dariusz Jurczak, Paweł Nycz, Tomasz Nowakowski, Przemysław Luśnia, Artur Rygiel. Obóz finansowo wsparła Gmina Krosno