Ślubowanie i otrzęsiny uczniów klas pierwszych

13 października br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Technikum i ZSZ. Uroczystość ta odbyła się w obecności sztandaru szkoły, uczniów wszystkich klas i nauczycieli. Następnie przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w „otrzęsinach”, gdzie w wielu konkurencjach mogliśmy poznać talenty i umiejętności nie tylko „zawodowe” ale i artystyczne. Specjalnie wytypowana komisja oceniała wszystkie konkurencje uczniów, a całość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Podczas konkurencji sprawnościowych uczestnicy całej uroczystości mogli poznać największe przeboje w wykonaniu kapeli „Mechanika”. Szkoda tylko, że „jury” na podstawie wszystkich konkurencji mogło wytypować tylko jedną klasę do nagrody choć umiejętności zaprezentowane budziły podziw i uznanie co niejednokrotnie nagradzano brawami i mocnym aplauzem… Nie mniej jednak tylko klasa Ic Technikum uzyskała pierwszą lokatę i tym samym przywilej wyboru dnia „bez ocen” w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego.

Uroczystość zakończył dyrektor Bogdan Adamski gratulując wszystkim uczestnikom licznych konkurencji stwierdzając jednocześnie iż najważniejsze jest jednak to, że poprzez ślubowanie na sztandar ZSP3 – wszyscy pierwszoklasiści mogą czuć się już na pewno pełnoprawnymi „mechanikami”. Witamy więc w domu - w „Mechaniku”.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości.