Święto Niepodległości

10 listopada br. w auli ZSP3 odbyła się uroczystość upamiętniająca obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odegrania hymnu państwowego. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy przedstawili część artystyczną wprowadzającą wszystkich w klimat walk niepodległościowych Polaków w XIX i XX w. Recytacja wierszy, notki historyczne i pieśni niepodległościowe najpiękniej przedstawiły klimaty tamtych dni i lat kiedy to Polacy walką i poświęceniem budowali własne państwo - niepodległe i suwerenne. Symboliczna data 11 listopada 1918 r. była jedynie pretekstem aby przywołać czas walk narodowo-wyzwoleńczych w XIX i XX w., jak też przypomnieć walki o uzyskanie niepodległości i suwerenności do 1989 r. tj. do chwili powołania III Rzeczpospolitej. Uroczystość szkolną zakończył dyrektor Bogdan Adamski zapraszając uczniów i nauczycieli na uroczystości miejskie w Krośnie.

11 listopada br. w godzinach popołudniowych w Bazylice Mniejszej Kościoła Farnego i na rynku krośnieńskim odbyły się uroczystości miejskie, na których obecni byli uczniowie, nauczyciele i dyrekcja ZSP3 oraz poczet sztandarowy. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością parlamentarzyści, władze samorządowe Krosna, mieszkańcy Krosna oraz Kompania Honorowa Strzelców Podhalańskich.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z tych uroczystości.