Uczeń Mechanika na Mistrzostwach Krosna w Pływaniu

22 listopada 2015 r. na basenie w Turaszówce odbyły się III Mistrzostwa Krosna w Pływaniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wyjątkowy, wręcz niepowtarzalny klimat oraz atmosfera tych zawodów sprawiają, że jest to najchętniej i najliczniej odwiedzana impreza pływacka w regionie. W zawodach , które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność uczestniczyło ponad 200 zawodniczek i zawodników z kilku klubów pływackich z Podkarpacia i Małopolski a także ze Słowacji. Do zawodów przystąpiły również cztery szkoły ponadgimnazjalne z terenu Krosna. Oprócz „Mechanika” były to : I LO, II LO, oraz ZSP 5.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III c T Wojciech Kołodziejczyk .Wystartował on w kategorii juniorów zajmując bardzo dobre IV miejsce wśród zawodników niezrzeszonych. Na 50 metrów stylem klasycznym uzyskał 43,72 sek., jednocześnie poprawiając o ponad 1 sek. swój rekord życiowy.
Gratulujemy osiągniętego wyniku!

Zawody zaszczycił również swoją obecnością rekordzista Guinnesa w ilości zdobytych medali w ciągu jednego roku 78 letni pan Ryszard Sielski z klubu Olimpia Babimost. Zawodnik ten w ciągu roku wystartował w 240 zawodach zdobywając 224 medale. Jest on doskonałym przykładem dla młodzieży zaczynającej dopiero swoją przygodę z pływaniem.
Opiekun Piotr Gonet