Święto Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2016 r. w auli ZSP 3 odbyła się akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Bogdan Adamski . W swym wystąpieniu zwrócił uwagę na doniosłość i wagę wydarzenia. Wspomniał o wartościach, jakie dla każdego pokolenia niesie w sobie pamięć historii ojczyzny. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy poprzez wiersze, noty historyczne oraz pieśni patriotyczne wprowadzili zebranych w klimat tamtych lat. Przypomnieli oni także okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku oraz przybliżyli historię polskiej wojskowości skupiając się na jej jednym elemencie tj. mundurze . Zilustrowali zmiany, jakim on podlegał na przestrzeni lat. Uroczystość szkolna została zakończona zaproszeniem skierowanym przez Dyrekcję szkoły do wzięcia udziału w uroczystościach zorganizowanych przez władze samorządowe miasta Krosna.