Sukces w Konkursie Biblijnym

W Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pod hasłem „Nowe Życie w Chrystusie”. Nasz uczeń Patryk Bałuka z klasy IVe Technikum  zajął drugie miejsce. Musiał wykazać się szczegółową znajomością Ewangelii wg. Św. Mateusza i Listu do Efezjan. Przygotowywał się do Konkursu pod kierunkiem Grzegorza Podkula i Karola Szczepanika. Patryk w poprzednich edycjach konkursu zajmował już raz miejsce trzecie oraz miejsce drugie. W finale wzięło udział 41 uczniów ze szkół średnich Krosna, Sanoka, Brzozowa, Rymanowa, Jedlicza i Błażowej. Wszystkich uczniów z 13 szkół biorących udział w szkolnych eliminacjach było 434. W naszej szkole 43 uczniów startowało w etapie szkolnym. Organizatorem VIII Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego było Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli i  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krośnie. Nagrody ufundował Wydział Nauki Katolickiej Kurii Archidiecezjalnej w Przemyślu oraz Prezydent Miasta Krosna.