Rozstrzygnięcie Turnieju Matematycznego

13 marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczny. Przedsięwzięcie to było zorganizowane w ramach ogólnopolskiego dnia matematyki, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wzięło w nim udział sześć drużyn. Każda z nich złożona była z sześciu uczniów klas I-IV technikum.
Konkurs podzielony był na trzy etapy. W każdym z nich uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością pracy zespołowej, jak również zdolnością kreatywnego i twórczego myślenia, pod presją czasu. Celem głównym Turnieju było pokazanie uczniom, że piękno matematyki może być odkrywane w bardzo ciekawy i przystępny sposób oraz to, że matematyka potrafi bawić i uczyć jednocześnie. Każdy z uczniów miał swój wkład w rezultat punktowy osiągnięty przez swoją drużynę, co było dla nich ogromną satysfakcją.

Zwycięstwo w Turnieju Matematycznym przypadło drużynie z numerem pięć, w składzie:
Juszczyk Adam, klasa I de
Żarnowski Hubert, klasa I f
Dąbrowski Adrian, klasa II b,
Leśniak Dawid, klasa II e,
Misiurek Kamil, klasa III fe
Boczar Kazimierz, klasa IV e.
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Turnieju, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.
Konkurs został zorganizowany przez katedrę nauczycieli matematyki z Panią Agnieszką Pelczar– Kustra jako głównym organizatorem.