Wakacyjne staże zagraniczne w Portugalii i Hiszpanii

malaga miniJuż niebawem bo 14 marca br. rusza rekrutacja do projektu „Mechanik w Europie II” na dwutygodniowe staże wakacyjne do Portugalii i Hiszpanii. Do udziału w projekcie zapraszamy uczennice i uczniów klas drugich i trzecich technikum kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik oraz technik mechanik lotniczy. Łącznie w wakacyjnych stażach weźmie udział 25 uczennic i uczniów „Mechanika”. Uczniowie którzy zakwalifikowali się do udziału w tym samym projekcie na miesięczne praktyki zawodowe nie są uprawnieni do składania dokumentów rekrutacyjnych na staże wakacyjne. Staże wakacyjne zostały zaplanowane w następujących terminach:
Portugalia: 16.07.2018 – 27.07.2018 (technik mechanik lotniczy, technik mechanik)
Hiszpania: 09.07.2018 – 20.07.2018 (technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik)

Rekrutacja do udziału w projekcie będzie się składała z kilku etapów:

I etap – 14.03.2018 – 28.03.2018 – składanie dokumentów rekrutacyjnych
II etap – 26.03.2018 – 30.03.2018 – test kompetencji językowych
III etap - 02.04.2018 – 06.04.2018 – rozmowa kwalifikacyjna

Podsumowanie rekrutacji łącznie z listą osób zakwalifikowanych do projektu jak również listą rezerwową zostanie ogłoszone na tablicy ogłoszeń 13.04.2018r.
Projekt „Mechanik w Europie II” jest w całości finansowany z funduszy europejskich i jest całkowicie bezpłatny dla uczniów (jego uczestników). Uczniowie mają zagwarantowane wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie, wsparcie opiekuna w miejscu odbywania praktyk oraz dojazd na miejsce odbywania praktyk. Uczniowie dostają również kieszonkowe, które mogą wydać na własne potrzeby.
Dokumenty rekrutacyjne będą dostępne na stronie internetowej oraz w biurze projektu od 07.03.2018r.
Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie.