Mechanik przedstawicielem Podkarpacia i Doliny Lotniczej na kongresie we Wrocławiu

wroclawKongres Dobry Zawód na temat reformy kształcenia zawodowego w Polsce odbył się 6 kwietnia br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 osób z całej Polski. Przedsięwzięcie zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. 16 województw reprezentowały szkoły zawodowe, które kształcą w dziedzinie nowoczesnych technologii i mają najwyższy wskaźnik zatrudnienia dla absolwentów własnej szkoły. My reprezentowaliśmy województwo podkarpackie i Dolinę Lotniczą. Warto dodać, że szkoły zawodowe reprezentowały także branże zawodowe ważne dla regionu i kraju. Nam przypadł w udziale sektor lotniczy, dla którego kształcimy od lat i posiadamy najlepsze zaplecze dydaktyczne w Polsce. Jako jedyni posiadamy własne statki powietrzne, licencjonowane symulatory lotu i laboratoria lotnicze. Kongres prowadziła Pani Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej. Nasza szkoła na własnym stoisku kongresowym przedstawiła symulator lotu oraz inne pomoce dydaktyczne z laboratoriów lotniczych. Przez cały dzień uczniowie prezentowali na urządzenia związane z branżą lotniczą i wyjaśniali ich zastosowanie w kształceniu lotniczym. Uczestniczy mogli wykonać podstawowe akrobacje na symulatorze lotu. Za pomocą ruchów telefonem możliwe było sterowanie pojazdem przypominającym łazik, który został wykonany w całości przez uczniów w ramach zajęć.

Na Kongresie uczestniczyli również przedstawiciele: ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, a także kierownictwo i dyrektorzy departamentów MEN, dyrektorzy jednostek podległych MEN, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie ze szkół kształcących w poszczególnych zawodach. Odrębne materiały są reprezentowane na stronie internetowej MEN.

My prezentujemy zdjęcia z naszego pobytu we Wrocławiu.