Mechanik mistrzem województwa podkarpackiego

turniej wojDrużyna ZSP Nr 3 w Krośnie będzie reprezentowała Województwo Podkarpacie w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2018 r. w Białymstoku.
Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego.
4. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
5. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
6. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zwycięstwo w Finale Wojewódzkim Turnieju - który odbył się w dniu 26 maja 2018 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu - wywalczyła drużyna w składzie:
- Karol Brodzicki
- Bartłomiej Kielar
- Karol Prajsnar.

Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn z całego województwa. Turniej rozpoczął się od rozwiązywania testów z zakresu przepisów ruchu drogowego, następnie testu skrzyżowań i historii polskiej motoryzacji.
Po części teoretycznej odbyły się konkurencje sprawnościowe – jazda motorowerem po torze przeszkód, jazda samochodem z talerzem Stewarta i udzielanie pomocy przedmedycznej w wypadku komunikacyjnym.
Ostatnią konkurencją było przygotowanie pojazdu do jazdy – motoroweru, motocykla i samochodu osobowego.
W klasyfikacji indywidualnej mistrzem województwa podkarpackiego został uczeń naszej szkoły Karol Brodzicki.

Drużynę przygotowywali do zawodów nauczyciele:
Marcin Błaż i Władysław Koś