Zagraniczne staże i praktyki zawodowe dla uczniów „Mechanika” 2020 (2)

01 praktPoczątek roku 2020 w ZSM przyniósł intensywne przygotowania do pierwszych trzech mobilności zagranicznych w ramach projektu Erasmus+ pn. „Europejski staż zawodowy szansą dostosowania umiejętności uczniów ZSP nr 3 (obecnie: Zespół Szkół Mechanicznych) w Krośnie do wymagań rynku pracy” w ramach programu Erasmus+”.
Pierwsza 8-osobowa grupa uczniów odbywa już praktyki zawodowe w firmach branżowych w Irlandii, a kolejne dwie grupy wyjadą do Austrii i Portugalii na początku marca.
Następna szansa dla uczniów ZSM to dwutygodniowe staże wakacyjne skierowane dla klas drugich i trzecich technikum. W lipcu kolejne trzy grupy mobilnościowe w ramach projektu wyjadą zdobywać nowe kompetencje i umiejętności oraz przy okazji poznawać ciekawe zakątki Europy.

REKRUTACJA BĘDZIE PROWADZONA od 27 LUTEGO do 6 MARCA !!!

Terminy realizacji staży wakacyjnych:

• I mobilność 06.07.2020 – 17.07.2020 – Hiszpania (kl 2 i 3 TPS i TMR), 16 uczniów
• II mobilność: 20.07.2020 – 31.07.2020 – Irlandia (kl 2 i 3 TML, TPS, TM), 9 uczniów
• III mobilność: 20.07.2020 – 31.07.2020 – Portugalia (kl 2 i 3 TML, TMR, TM), 9 uczniów

Udział w projekcie dla uczniów jest całkowicie bezpłatny. Wszyscy uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz dojazd w miejsce odbywania stażu. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje kieszonkowe na własne potrzeby.
Termin składania dokumentów rekrutacyjnych rozpoczyna się 27 lutego i będzie trwał do 06 marca br. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie rekrutacji oraz na tablicy ogłoszeń koło pokoju 025. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej oraz w biurze projektu.
Udział w projekcie to ogromna szansa rozwoju swoich pasji, zdobywania umiejętności oraz realizowania osobistych ambicji zawodowych. Mobilności zagraniczne dają możliwość zawarcia nowych znajomości, poznania ciekawych miejsc i kultury ich rodzimych mieszkańców oraz rozwijania kompetencji społecznych. Dodatkowo konieczność porozumiewania się w języku obcym pomaga w likwidowaniu bariery językowej co znacznie podnosi kompetencje językowe uczniów.
Udział w programie Erasmus+ zgodnie ze swoim hasłem programowym „zmienia życie, otwiera umysły”.

ZAPRASZAMY !!!

Pliki do pobrania: