Plan lekcji

Na skróty

Laboratorium obrabiarek konwencjonalnych

1W pracowni tej prowadzone są zajęcia z obsługi tokarek, frezarek i wiertarko-frezarek sterowanych manualnie. Mimo wprowadzenia obrabiarek numerycznych tokarki konwencjonalne są nadal często używane w przemyśle stąd potrzeba kształcenia na tych maszynach. Uczniowie na zajęciach w tej pracowni poznają projektowanie procesów technologicznych na obrabiarki konwencjonalne, dobór narzędzi skrawających i parametrów obróbki, obsługę i konserwację maszyn konwencjonalnych.

 

2Na wyposażeniu pracowni znajdują się :
• 3 tokarki Standard 360 firmy Hafen
• 3 frezarki MFM 230 firmy Hafen
• 3 frezarko- wiertarki FM 45 firmy Hafen
• osprzęt do wymienionych maszyn
• stoły traserskie

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch