Plan lekcji

Na skróty

Laboratorium napraw pojazdów samochodowych

1W pracowni tej uczniowie zaznajamiają się z bieżącymi naprawami oraz obsługą i eksploatacją pojazdów samochodowych.

Do prac wykonywanych w ramach zajęć w pracowni napraw pojazdów samochodowych należy zaliczyć takie czynności jak regulacja i naprawa układów zawieszenia, układów wydechowych, serwis klimatyzacji, regulacja geometrii kół, zmiana opon.

W czasie zajęć praktycznych uczniowie wykonują ćwiczenia z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz nowoczesnych narzędzi.

2Uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną wykonując ćwiczenia z wykorzystaniem pojazdów używanych przeznaczonych tylko do ćwiczeń oraz pojazdów z tak zwanych napraw bieżących. Wykonywane ćwiczenia przygotowują do przyszłej pracy zawodowej i pozwalają znakomicie przygotować się do egzaminów zewnętrznych.

Na wyposażeniu pracowni znajdują się :
• urządzenia do regulacji geometrii kół
• analizatory spalin i dymomierze
• wyważarki do kół
• montażownice do kół
• wózki narzędziowe
• narzędzia specjalistyczne

STRONY SZKOLNE
learning
       

 DANE KONTAKTOWE               PARTNERZY          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
              logo A M           
     pwsz ch