Plan lekcji

Na skróty

Laboratorium elektrotechniki i mechatroniki samochodowej

1W Pracowni Elektrotechniki i Mechatroniki Samochodowej uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi i diagnostyki samochodowych systemów mechatronicznych, poznają podstawowe układy sterowania i regulacji. 
Pracownia mechatroniki pojazdowej wyposażona w panelowy system technodydaktyczny umożliwiający maksymalną efektywność nauczania w zakresie podstawowych umiejętności wykonywania pomiarów elektrycznych, weryfikowania części i podzespołów mechatronicznych w pojazdach.

Pomoce dydaktyczne i specjalistyczne oprogramowanie odzwierciedlają nowoczesne technologie stosowane w motoryzacji i są przeznaczone do nauki elek-troniki, elektromechaniki i mechatroniki oraz diagnostyki systemów samochodowych.


2Na wyposażenie pracowni składają się m.in.:
• tablice techno-dydaktyczne: System sterowania silnikiem ZS typu Com-mom Rail, System sterowania EDC silnikiem ZS, System zintegrowany typu Motronic ML 4.1, System regulacji siły hamowania ABS 5.3, Sys-tem klimatyzacji typu Climatronic, System bezpieczeństwa biernego SRS.
• stanowiska testowania: alternatorów, rozruszników, wtryskiwaczy i pomp wtryskowych,
• testery: regulatorów napięcia, modułów zapłonowych, przepływomierzy powietrza, czujników Halla, sond Lambda, silniczków krokowych.
• testery do diagnostyki szeregowej i równoległej w pojazdach,
• sprzęt kontrolno-pomiarowy: mierniki uniwersalne i cęgowe, generatory sygnałów, oscyloskopy, zestawy do pomiaru ciśnień.

PARTNERZY
  GO PGNiG Technologie poziom RGB   43   lotams   logo1
 
              Eba logo

 DANE KONTAKTOWE                          

 

Zespół Szkół Mechanicznych 
im. Stanisława Staszica w Krośnie
ul. Tysiąclecia 5 
38-400 Krosno 
e-mail: zsm@mkrosno.pl    
       PANS   logo A M           
     pwsz ch