Laboratorium mechatroniki

1W laboratorium mechatroniki znajduje się sprzęt do ćwiczeń praktycznych, podczas których uczniowie zapoznają się z budową i działaniem układów sterowania maszyn i urządzeń mechatronicznych.
Uczniowie poznają podstawy związane z technicznym zastosowaniem sprężonego powietrza oraz projektują, montują i uruchamiają programowalne układy sterowania z wykorzystaniem sterowników PLC.
Wykorzystując sprzęt kontrolno-pomiarowy uczniowie dokonują pomiarów wielkości elektrycznych i nieelektrycznych oraz diagnozują działanie układów sterowania.
2Na wyposażeniu pracowni znajdują się miedzy innymi:
• Stanowiska pneumatyki i elektropneumatyki
• Stanowiska sensoryki pneumatycznej i elektrycznej
• Stanowiska programowania sterowników SIEMENS i FANUC
• Rzeczywiste aplikacje stosowane w produkcji przemysłowej (np.: sygnalizacje świetlne, stacje magazynowe, stacje transportowe i stacje manipulacyjne z chwytakiem pneumatycznym)
• Roboty dydaktyczne LEGO i Robotino
• Sprzęt kontrolno-pomiarowy (np.: multimetry cyfrowe, oscyloskopy, generatory)